Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Bochni Przemysław Bidas

Kancelaria Komornicza w Bochni, ul. Rzeźnicka 18/2, 32-700 Bochnia

Sygnatura: KM 240/23



 

O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Bochni Przemysław Bidas Kancelaria Komornicza nr I w Bochni na podstawie art. 953 k.p.c. w związku z art. 955 k.p.c. zawiadamia, że w dniu 2.10.2024r. o godz. 9:30 w sali nr 111 Sądu Rejonowego w Bochni odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości gruntowej położonej w miejscowości Drwinia, w gminie Drwinia, powiat bocheński. Dla przedmiotowego prawa V Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Bochni prowadzi księgę wieczystą numer TR1O/00078102/4. Prawo własności nieruchomości objętej KW TR1O/00078102/4 przysługuje Mateuszowi Nowak, s. Zdzisława i Teresy.
Przedmiotowa nieruchomość składa się z działek ewidencyjnych: nr 1764 o pow. 0,35 ha oraz nr 1818 o pow. 0,11 ha, położonych w miejscowości Drwinia, w gminie Drwinia. Obie działki niezabudowane, w kształcie prostokątów, użytkowane rolniczo.
Działka nr 1764 o wymiarach ok. 255 – 258 x 12 – 16,5 m, dłuższymi bokami skierowana wzdłuż osi północny – wschód, południowy – zachód. Teren płaski, otoczony działki o  przeznaczeniu rolniczym. We wschodniej części działki przebiega napowietrzna sieć energetyczna niskiego napięcia, natomiast w zachodniej części (nieopodal zachodniej granicy) przebiega sieć gazowa. Grunty na działce: RIIIb – 0,30 ha, ŁIV – 0,05 ha. Północno – wschodnia granica działki stanowi jednocześnie granicę miejscowości z wsią Wola Drwińska. Od strony południowo – zachodniej działka nr 1764 ma dostęp do wydzielonej działki drogowej nr 1122, która stanowi własność gminy. Droga dojazdowa gruntowa, nierządzona.
Działka nr 1818 ma wymiary ok. 103-104 x 10,5 – 12 m, dłuższymi bokami skierowana jest na osi zachód – wschód. Teren płaski. Działka położona w drugiej linii na północ względem drogi asfaltowej, która stanowi własność powiatu. Dojazd z drogi publicznej nieuregulowany prawnie. Na działce położonej od strony południowej pojedyncze zadrzewienia, z  pozostałych stron działki rolne. Grunty na działce: RIIIa – 0,11 ha.
Przedmiotowa nieruchomość jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zgodnie z  Uchwałą Nr XXI/183/2020 Rady Gminy w Drwini z dnia 14 sierpnia 2020 roku w  sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Drwinia obejmującego sołectwa: Bieńkowice, Drwinia, Dziewin, Gawłówek, Grobla, Ispina, Mikluszowice, Niedary, Świniary, Trawniki, Wola Drwińska, Wyżyce, Zielona, działki znajduje się na obszarze oznaczonym symbolem B-6R1 – teren rolny. Dodatkowo zachodni fragment działki nr 1764 na obszarze oznaczonym symbolem B-10KDW – tereny tras i  urządzeń komunikacyjnych.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę:
- działka ewidencyjna numer 1764 - 23 000,00zł
- działka ewidencyjna numer 1818 -  6 000,00 zł
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi 3/4 wartości oszacowania, tj. kwotę:
- działka ewidencyjna numer 1764 - 17 250,00 zł
- działka ewidencyjna numer 1818 -  4 500,00 zł
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości, tj. kwotę:
- działka ewidencyjna numer 1764 - 2 300,00 zł
- działka ewidencyjna numer 1818 -  600,00 zł
w gotówce  lub na konto komornika nr 19 2030 0045 1110 0000 0285 5540 najpóźniej w przeddzień licytacji.
Zgodnie z art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Nieruchomość tę można oglądać w dniu 18.09.2024r. godz. 11:00-11:30, zaś operat szacunkowy tej nieruchomości znajduje się do wglądu w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Bochni, ul. Rzeźnickiej 18/2. Protokół opisu i oszacowania nieruchomości można przeglądać w sądzie od dnia poprzedzającego przetarg.

Zastępca Komornika Sądowego Asesor Komorniczy

mgr Katarzyna Bolek-Kowalska


POUCZENIE:
Strony i ich przedstawiciele mają obowiązek zawiadomić organ egzekucyjny o każdej zmianie swego miejsca zamieszkania. W razie zaniedbania tego obowiązku korespondencję pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia (art.136 kpc).
   Zgodnie z art. 767 KPC na czynności komornika przysługuje skarga do sądu rejonowego, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej. Dotyczy to także zaniechania przez komornika dokonania czynności. Skargę rozpoznaje sąd właściwy ze względu na siedzibę kancelarii komornika. Skargę może złożyć strona lub inna osoba, której prawa zostały przez czynności lub zaniechanie komornika naruszone bądź zagrożone. Skarga może być wniesiona na urzędowym formularzu. Skargę wnosi się w terminie tygodniowym od dnia dokonania czynności, gdy strona lub osoba, której prawo zostało przez czynność komornika naruszone bądź zagrożone, była przy czynności obecna lub była o jej terminie zawiadomiona; w innych przypadkach – od dnia zawiadomienia o dokonaniu czynności strony lub osoby, której prawo zostało przez czynność komornika naruszone bądź zagrożone, a w braku zawiadomienia – od dnia powzięcia wiadomości przez skarżącego o dokonanej czynności. Skargę na zaniechanie przez komornika dokonania czynności wnosi się w terminie tygodniowym od dnia, w którym skarżący dowiedział się, że czynność miała być dokonana. Skargę wnosi się do komornika, który dokonał zaskarżonej czynności lub zaniechał jej dokonania. Komornik w terminie trzech dni od dnia otrzymania skargi sporządza uzasadnienie zaskarżonej czynności, o ile nie zostało ono sporządzone wcześniej, albo przyczyn jej zaniechania i przekazuje je wraz ze skargą i aktami sprawy do właściwego sądu, chyba że skargę w całości uwzględnia. O uwzględnieniuskargi komornik zawiadamia skarżącego oraz zainteresowanych, których uwzględnienie skargi dotyczy.