OBWIESZCZENIE  O  PIERWSZEJ LICYTACJI RUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rzeszowie Mateusz Janik podaje do publicznej wiadomości, że w sprawie Kmp 22/24 w dniu 19.12.2024 roku o godz. 12:00 w Kancelarii Komorniczej, 35-206 Rzeszów, Al. L. Okulickiego 14/12 odbędzie się w trybie ustalonym w art. 867 kpc pierwsza licytacja ruchomości:


Lp.                     Nazwa ruchomości                                   Ilość                     Wartość szacunkowa              Cena wywołania


1.              Samochód osobowy Opel Astra                          1 szt                              8.000,00 zł                   6.000,00 zł        
          nr rej. RZ1409N, VIN: W0L0AHL4845176267,   
    rok produkcji 2004, 1.8 benzyna + LPG, kolor srebrny, 
                          przebieg ok. 281 tys. km.

Zgodnie z art. 8671 § 1 kpc przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania tj. 800,00 zł, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Warunkiem udziału w licytacji jest złożenie rękojmi. 
Rękojmię można wpłacić gotówką w kancelarii komornika lub na rachunek bankowy komornika: 
                                      BNP Paribas Bank Polska S.A. 14 1600 1462 1834 8075 4000 0001, sygn. KMP 22/24.


Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie (art. 8671 §  2 kpc ). Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 8671 § 3 kpc). Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Na podstawie art. 8673 kpc postąpienie nie może wynosić mniej niż pięć procent  ceny wywołania, a jeżeli wartość szacunkowa ruchomości  przekracza sto tysięcy złotych mniej niż jeden procent ceny wywołania, z zaokrągleniem wzwyż do pełnych złotych.
Ruchomość będącą przedmiotem licytacji można oglądać w dniu licytacji na parkingu obok Kancelarii od godz. 11.45.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie przedmiotów od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Nabywca, który w przepisanym terminie nie uiści ceny w całości lub części, traci prawa wynikające z przybicia. Jeżeli nabywca nie uiści w terminie sumy przypadającej do zapłaty natychmiast przy udzieleniu przybicia, komornik wznowi niezwłocznie przetarg tych samych ruchomości, rozpoczynając od ceny wywołania, przy czym opieszały nabywca nie może nadal uczestniczyć w licytacji. W razie niezapłacenia w terminie reszty ceny płatnej dnia następnego po licytacji, będzie wyznaczona ponowna licytacja na warunkach pierwszej.  Z sumy ściągniętej od nabywcy pokrywa się koszty związane z licytacją. Nadwyżkę należy wpłacić do kasy sądowej na rzecz Skarbu Państwa.


Licytacja prowadzona jest w oparciu o przepisy kodeksu postępowania cywilnego.
Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.


      Komornik Sądowy 

    Mateusz Janik