Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  w Ropczycach

Grzegorz Piotrowski

Kancelaria Komornicza, Rynek 13,  Ropczyce,   39-100 Ropczyce

tel. 504294941 / fax. 17 2227486

Sygnatura: KM 334/16 i inne


OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ




Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ropczycach Grzegorz Piotrowski Kancelaria Komornicza nr III w Ropczycach na  podstawie art. 9864 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 17-04-2025r.  na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się


D R U G A   L I C Y T A C J A
o godz. 11:00 nieruchomości gruntowej położonej w msc. Sędziszów Małopolski oznaczonej jako działka nr 1327 o pow. 0,2452 ha, która posiada urządzoną księgę wieczystą prowadzoną przez Sąd Rejonowy w Ropczycach Wydział Ksiąg Wieczystych pod nr KW RZ1R/00045979/0. 


 Działka posiada kształt zbliżony do prostokąta. W sąsiedztwie tereny rolnicze, droga krajowa nr 94 w odległości ok. 60 m. Działka położona przy drodze gruntowej nr 1311/7, która połączona jest z istniejącym zjazdem z drogi krajowej nr 94. Wg danych z ewidencji gruntów działka nr 1311/7 stanowi własność Gminy Sędziszów Małopolski. Zgodnie z treścią mapy zasadniczej na działce 1327 oraz w bezpośrednim sąsiedztwie brak sieci uzbrojenia terenu.
Nieruchomość stanowi własność Skoczylas Jolanta


Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 24-04-2025r:
o godz. 11:00 nieruchomości oznaczonej jako działka nr 1327  obj. KW RZ1R/00045979/0. 
 Nieruchomości oznaczona jako dz nr 1327 obj.  KW RZ1R/00045979/0  oszacowano na kwotę 119.290,00 zł 
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: dwie trzecie wartości oszacowania tj. 
dz. nr 1327  obj.  KW  RZ1R/00045979/0      79.526,67 zł 
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości tj. 
  11.929,00 zł  dz. nr 1327  obj.  KW Z1R/00045979/0


Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika nr: 12917100040000101020000010 w Bank Spółdzielczy w Ropczycach najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu.
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Przepisu art. 964 nie stosuje się. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.
Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa. Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowydopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu - w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto.
Na dzień przed rozpoczęciem przetargu w systemie teleinformatycznym udostępnia się informacje, o których mowa w art. 973 k.p.c.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną  nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 18:00 W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z art. 971 k.p.c. nabywca nie może żądać unieważnienia nabycia ani zmniejszenia ceny z powodu wad nieruchomości lub przedmiotów razem z nią nabytych.
 Art. 998 k.p.c. § 1. Po uprawomocnieniu się przybicia i wykonaniu przez nabywcę warunków licytacyjnych lub postanowienia o ustaleniu ceny nabycia i wpłaceniu całej ceny przez Skarb Państwa sąd wydaje postanowienie o przysądzeniu własności.
§ 2. Na postanowienie co do przysądzenia własności przysługuje zażalenie. Podstawą zażalenia nie mogą być uchybienia sprzed uprawomocnienia się przybicia.
Art. 999 k.p.c. § 1. Prawomocne postanowienie o przysądzeniu własności przenosi własność na nabywcę i jest tytułem do ujawnienia na rzecz nabywcy prawa własności w katastrze nieruchomości oraz przez wpis w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów. Prawomocne postanowienie o przysądzeniu własności jest tytułem wykonawczym do wprowadzenia nabywcy w posiadanie nieruchomości i opróżnienia znajdujących się na tej nieruchomości pomieszczeń bez potrzeby nadania mu klauzuli wykonalności. Przepis art. 791 stosuje się odpowiednio. § 2. Od chwili uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności na rzecz nabywcy należą do niego pożytki z nieruchomości. Powtarzające się daniny publiczne przypadające z nieruchomości od dnia prawomocności postanowienia o przysądzeniu własności ponosi nabywca. Świadczenia publicznoprawne niepowtarzające się nabywca ponosi tylko wtedy, gdy ich płatność przypada w dniu uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności lub po tym dniu.
Wraz z obwieszczeniem o licytacji nieruchomości udostępnia się protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
UWAGA: 
Licytacja może nie odbyć się bez podania przyczyny.


Grzegorz Piotrowski