Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Ropczycach
Konrad Przywara
Kancelaria Komornicza, Rynek 1, Ropczyce, 39-100 Ropczyce
tel. 609666983 / fax.
Sygnatura: GKm 32/21
O B W I E S Z C Z E N I E
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ropczycach Konrad Przywara Kancelaria Komornicza nr I w Ropczycach zawiadamia na podstawie art. 9864§3 kpc że w dniu 07-05-2025r. o godz. 11:00 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się
D R U G A L I C Y T A C J A
udziału 1/2 w prawie własności nieruchomości oznaczonej jako działka nr 306 i 310, o łącznej pow. 0,900ha, położonej w miejscowości Sędziszów Małopolski objętej KW nr RZ1R/00040379/9 prowadzonej w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego Ropczycach przysługującemu Jackowi Łysiak.
Powierzchnia działki 306 wynosi 0,57 ha w tym RV – 0,23 ha, ŁV – 0,33 ha, Ls – 0,01 ha, powierzchnia działki 310 wynosi 0,33 ha w całości ŁV. Kształt działek regularny, wydłużony, zbliżony do prostokąta, teren płaski. Szerokość działki 306 wynosi około 21 m do 22 m, a działki 310 około 21 m. Działka 306 to grunt rolny w całości porośnięty trawą, chwastami, zakrzewiony, miejscami młode olchy i brzozy, przy granicach ekspansja drzew z zadrzewionych i zalesionych gruntów przyległych wtym w obszarze Ls, drzewa liściaste (głównie olcha, brzoza około 30 letnie). Działka 310 to grunt rolny w całości porośnięty trawą, chwastami, zakrzewiony głównie
kruszyną, z północnej strony na obszarze około 6 ar zadrzewienia głównie olchą i brzozą w wieku około 15 – 30 lat, miejscami przy granicach ekspansja drzew z zadrzewionych gruntów przyległych. Brak widocznych śladów uprawy. Działki 306 i 310 przylegają od strony północnej do ogólnodostępnej drogi gruntowej stanowiącej własność Gminy Sędziszów Małopolski, o numerze działki 321. Odległość do drogi utwardzonej wynosi około 70 m dla działki 306 i około 160 m dla działki 310. Bezpośrednie sąsiedztwo terenów rolniczych w tym zadrzewionych oraz leśnych, od strony południowej do działki 310 przylega rów melioracyjny. W odległości około 50 m od działki 306 oraz około 100 m od działki 310 znajduje się najbliższa zabudowa
mieszkaniowa i gospodarcza. Zgodnie z danymi ze strony https://spropczyce.geoportal2.pl i mapą zasadniczą przez działki 306 i 310 nie przebiegają żadne sieci/przyłącza infrastruktury technicznej. W odległościach od około 80 m do około 150 m przebiegają sieci wodociągowa, elektroenergetyczna i gazowa.
Wg informacji uzyskanej z Urzędu Miasta Sędziszów Małopolski dla obszaru działki 310 w obrębie Wolica Piaskowa obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym działka ta przeznaczona jest do zalesienia, teren oznaczony na rysunku planu symbolem ZL. Dla obszaru działki 306 w obrębie Wolica Piaskowa brak obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
Nie wydano też na nią decyzji o warunkach zabudowy. Zgodnie z art. 154 ust. 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami z dnia 21 sierpnia 1997 r., ze zmianami, w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczenie gruntu ustala się na podstawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego lub decyzji o warunkach zabudowy. Wg studium uwarunkowań i
kierunków zagospodarowania przestrzennego, działka 306 położna jest w obszarze OR – rolny z dopuszczeniem zabudowy w siedliskach rolniczych.
Licytowany udział 1/2 w prawie własnosci nieruchomości stanowi własność dłużnika Łysiak Jacek
Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej
Udział w prawie własnosci nieruchomości oznaczonej jako działka nr 306 oszacowano na kwotę: 38 050,50 zł (słownie: trzydzieści osiem tysięcy pięćdziesiąt złotych pięćdziesiąt groszy)
Udział w prawie własnosci nieruchomości oznaczonej jako działka nr 310 oszacowano na kwotę: 22 029,00 zł (słownie: dwadzieścia dwa tysiące dwadzieścia dziewięć złotych)
Licytacja dla działki nr 306 rozpocznie się w dniu 07-05-2025r. o godz. 11:00 i zakończy się w dniu 14-05-2025 r. o godz. 11:00
Licytacja dla działki nr 310 rozpocznie się w dniu 07-05-2025r. o godz. 11:30 i zakończy się w dniu 14-05-2025 r. o godz. 11:30
Cena wywoławcza w powyższej licytacji dla działki nr 306 wynosi: dwie trzecie wartości oszacowania tj. 25 367,00 zł
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości tj. kwotę
3 805,05 zł
Cena wywoławcza w powyższej licytacji dla działki nr 310 wynosi: dwie trzecie wartości oszacowania tj. 14 686,00 zł
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości tj. kwotę
2202,90 zł
POUCZENIE
Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika nr: 17 1600 1462 1872 8874 1000 0001 w BNP PARIBAS BANK POLSKA SA Centrum Rozliczeniowe Nr 1 w Krakowie najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Przepisu art. 964 nie stosuje się. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.
W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.
Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.
Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa. Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowydopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu - w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto.
Na dzień przed rozpoczęciem przetargu w systemie teleinformatycznym udostępnia się informacje, o których mowa w art. 973 k.p.c.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z art. 971 k.p.c. nabywca nie może żądać unieważnienia nabycia ani zmniejszenia ceny z powodu wad nieruchomości lub przedmiotów razem z nią
nabytych.
Art. 998 k.p.c. § 1. Po uprawomocnieniu się przybicia i wykonaniu przez nabywcę warunków licytacyjnych lub postanowienia o ustaleniu ceny nabycia i wpłaceniu całej ceny przez Skarb Państwa sąd wydaje postanowienie o przysądzeniu własności.
§ 2. Na postanowienie co do przysądzenia własności przysługuje zażalenie. Podstawą zażalenia nie mogą być uchybienia sprzed uprawomocnienia się przybicia.
Art. 999 k.p.c. § 1. Prawomocne postanowienie o przysądzeniu własności przenosi własność na nabywcę i jest tytułem do ujawnienia na rzecz nabywcy prawa własności w katastrze nieruchomości oraz przez wpis w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów. Prawomocne postanowienie o przysądzeniu własności jest tytułem wykonawczym do wprowadzenia nabywcy w posiadanie nieruchomości i opróżnienia znajdujących się na tej nieruchomości pomieszczeń bez potrzeby nadania mu klauzuli wykonalności. Przepis art. 791 stosuje się odpowiednio. § 2. Od chwili uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności na rzecz nabywcy należą do niego pożytki z nieruchomości. Powtarzające się daniny publiczne przypadające z nieruchomości od dnia prawomocności postanowienia o przysądzeniu własności ponosi nabywca. Świadczenia publicznoprawne niepowtarzające się nabywca ponosi tylko wtedy, gdy ich płatność przypada w dniu uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności lub po tym dniu.
Wraz z obwieszczeniem o licytacji nieruchomości udostępnia się protokół opisu i oszacowania nieruchomości.
UWAGA: Licytacja może nie odbyć się bez podania przyczyny.
Komornik Sądowy
Konrad Przywara