Licytacja nieruchomości działka nr 193/1, zabudowana stodołą - niewydzielony udział 1/3 oraz innych

map_podlaskie
podlaskie
map_marker
ul. Cisówek, 16-407 Wiżajny

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Suwałkach Paweł Wasilewski

Kancelaria Komornicza nr II w Suwałkach

Sejneńska 51/4

16-400 Suwałki

Sygnatury: Kmp 24/23, Km 649/25, Km 1331/25, Km 1332/25.

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Suwałkach Paweł Wasilewski Kancelaria Komornicza nr II w Suwałkach podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

1

działka niezabudowana nr 182 - niewydzielony udział 1/3

Działka nr 182 (SU1S/00054427/5) o pow. 1,6438 ha, jest niezabudowana i stanowi głównie las. Działka posiada kształt wielokąta, a teren jest o średnio korzystnej konfiguracji (różnica w poziomie terenu wynosi ok. 13m). Przez działkę nie przebiega naziemna/ nadziemna infrastruktura techniczna, która mogłaby wpływać niekorzystnie na jej użytkowanie. Bezpośredni dojazd do działki jest z drogi gminnej o nawierzchni żwirowej, która łączy się z drogą leśną, również o nawierzchni żwirowej (drogi częściowo przebiegają przez działkę). Działka nie jest uzbrojona w media. Najbliższe sąsiedztwo działki to grunty niezabudowane stanowiące lasy oraz grunty rolne. Do najbliższej zabudowy jest ok. 420m. W skład działki wchodzą lasy o powierzchni 1,4701 ha. Zgodnie z danymi portalu informacyjnego Bank Danych o Lasach, wchodzący w skład działki drzewostan oznaczony jest następująco: świerk w wieku 79-44 lata i brzoza w wieku 54-24 lata. Użytki gruntowe: łąki trwałe - ŁVI 0,1737ha, lasy LsIV - 1,4701ha. Nieruchomość położona jest na terenie, dla którego brak jest uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dla nieruchomości nie były wydane decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Gmina nie posiada uchwalonego planu ogólnego. Natomiast w ustaleniach studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wiżajny, zatwierdzonego uchwałą nr IX/60/99 Rady Gminy Wiżajny z dnia 29.XII.1999r.: - działka nr 182 położona jest na terenie lasu oraz na obszarze oznaczonym jako podstawowy system biologicznie czynny.

Adres nieruchomości
ul. Cisówek, 16-407 Wiżajny, poczta Wiżajny
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren lasu
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze SU1S/00054427/5, dz.nr 182, Sąd Rejonowy w Suwałkach VI Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
18 450,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
185,00 zł
Suma oszacowania
24 600,00 zł
Wysokość rękojmi
2 460,00 zł
Złożenie rękojmi do
22.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
24.06.2026 r. 09:00 - 01.07.2026 r. 09:00
2

działka nr 193/1, zabudowana stodołą - niewydzielony udział 1/3

Działka nr 193/1 (SU1S/00054427/5) o pow. 0,0531 ha, zabudowana jest wybudowanym w 1972 roku drewnianym budynkiem gospodarczym (stodoła) o powierzchni zabudowy 219m2. Działka posiada kształt prostokąta, a teren ogólnie jest o dość korzystnej konfiguracji (różnica w poziomie terenu wynosi ok. 2m). Przez działkę nie przebiega naziemna/nadziemna infrastruktura techniczna, która mogłaby wpływać niekorzystnie na jej użytkowanie. Dojazd do działki jest bezpośrednio z drogi publicznej o nawierzchni żwirowej (droga gminna). Budynek położony jest prostopadle do drogi publicznej. Północna część budynku położona jest bezpośrednio przy drodze gminnej, natomiast południowa część budynku, w niewielkiej części, położona jest poza granicą działki (znajdujące się w tej części budynku wejście do piwnicy wymaga przejścia przez działkę stanowiącą własność osób trzecich). Do miejscowości Cisówek doprowadzona jest sieć elektroenergetyczna, wodociągowa oraz telekomunikacyjna. Działka nie jest uzbrojona w media, które przebiegają w jej sąsiedztwie. Użytki gruntowe: grunty rolne zabudowane -Br-RIVb 0,0531ha. Nieruchomość położona jest na terenie, dla którego brak jest uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dla nieruchomości nie były wydane decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Gmina nie posiada uchwalonego planu ogólnego. Natomiast w ustaleniach studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wiżajny, zatwierdzonego uchwałą nr IX/60/99 Rady Gminy Wiżajny z dnia 29.XII.1999r - działka nr 193/1 położona jest na terenie lasu oraz na obszarze zabezpieczającym funkcjonowanie podstawowego systemu biologicznie czynnego.

Adres nieruchomości
Cisówek, 16-407 Wiżajny, poczta Wiżajny
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren lasu
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze SU1S/00054427/5 dz.nr 193/1, Sąd Rejonowy w Suwałkach VI Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
12 549,75 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
126,00 zł
Suma oszacowania
16 733,00 zł
Wysokość rękojmi
1 673,30 zł
Złożenie rękojmi do
22.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
24.06.2026 r. 09:30 - 01.07.2026 r. 09:30
3

działka nr 193/3, niezabudowana - niewydzielony udział 1/3

Działka nr 193/3 (SU1S/00054427/5) o pow. 2,7398 ha, jest niezabudowana i stanowi las oraz grunty rolne. Działka posiada kształt wydłużonego wielokąta, a teren jest o dość zróżnicowanej konfiguracji (różnica w poziomie terenu wynosi ok. 19m). Działka na powierzchni ok. 61% stanowi las, natomiast w pozostałej części stanowi grunty rolne (w dniu oględzin na części gruntów wykonana była orka zimowa, natomiast część porośnięta była roślinnością trawiastą). Przez działkę przebiega nadziemna linia elektroenergetyczna oraz posadowiony jest słup przelotowy, która nie wpływa w istotny sposób na agrotechniką. Bezpośredni dojazd do działki jest z drogi gminnej o nawierzchni żwirowej (droga przebiega wzdłuż południowej granicy działki, a wzdłuż drogi brak jest zabudowy zagrodowej /mieszkaniowej). Do miejscowości Cisówek doprowadzona jest sieć elektroenergetyczna, wodociągowa oraz telekomunikacyjna. Działka nie jest uzbrojona w media. Najbliższe sąsiedztwo działki to grunty niezabudowane stanowiące lasy oraz grunty rolne. Północna część działki położona jest również przy zabudowie zagrodowej. Użytki gruntowe: grunty orne: RIVa - 0,0967ha, RIVb - 0,3090ha, RV - 0,5114ha, łąki trwałe: ŁIV - 0,1457ha, ŁV - 0,0192ha, lasy: LsIV - 1,5598ha, LsVI - 0,0980ha W skład działki wchodzą lasy o powierzchni 1,6578 ha. Zgodnie z danymi portalu informacyjnego Bank Danych o Lasach, wchodzący w skład działki drzewostan oznaczony jest następująco: świerk w wieku 44 -79 lat, brzoza w wieku 44-69 lat, dąb w wieku 44-69 lat. Nieruchomość położona jest na terenie, dla którego brak jest uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dla nieruchomości nie były wydane decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Gmina nie posiada uchwalonego planu ogólnego. Natomiast w ustaleniach studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wiżajny, zatwierdzonego uchwałą nr IX/60/99 Rady Gminy Wiżajny z dnia 29.XII.1999r.- - działki nr 193/3 i 202 położone są na terenie lasu, na obszarze oznaczonym jako podstawowy system biologicznie czynny (środkowa i południowa część działek) oraz na obszarze zabezpieczającym funkcjonowanie podstawowego systemu biologicznie czynnego (północna część działek),

Adres nieruchomości
Cisówek, 16-407 Wiżajny, poczta Wiżajny
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren lasu
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze SU1S/00054427/5, dz. 193/3, Sąd Rejonowy w Suwałkach VI Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
33 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
338,00 zł
Suma oszacowania
45 000,00 zł
Wysokość rękojmi
4 500,00 zł
Złożenie rękojmi do
22.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
24.06.2026 r. 10:00 - 01.07.2026 r. 10:00
4

działka nr 202, niezabudowana- niewydzielony udział 1/3

Działka nr 202 (SU1S/00054427/5) o pow. 5,0081 ha, jest niezabudowana i stanowi las oraz grunty rolne. Działka posiada kształt wydłużonego wielokąta, a teren jest o dość zróżnicowanej konfiguracji (różnica w poziomie terenu wynosi ok. 19m). Działka na powierzchni ok. 71% stanowi las, natomiast w pozostałej części stanowi grunty rolne (w dniu oględzin użytki rolne porośnięte były roślinnością trawiastą). Przez działkę przebiega nadziemna linia elektroenergetyczna oraz posadowiony jest słup przelotowy, która nie wpływa w istotny sposób na agrotechniką. Bezpośredni dojazd do działki jest z drogi gminnej o nawierzchni żwirowej (droga przebiega wzdłuż północnej granicy działki, a wzdłuż drogi znajduje się zabudowa zagrodowa/ mieszkaniowa). Do miejscowości Cisówek doprowadzona jest sieć elektroenergetyczna, wodociągowa oraz telekomunikacyjna. Działka nie jest uzbrojona w media. Najbliższe sąsiedztwo działki to grunty niezabudowane stanowiące lasy oraz grunty rolne. Północna część działki położona jest również przy zabudowie zagrodowej. Użytki gruntowe: grunty orne - RIVb 0,9147ha, RV - 0,1280ha, łąki trwałe ŁVI - 0,0775ha, pastwiska trwałe - PsIV 0,0311ha, PsV - 0,2011ha, lasy - LsIV 3,5370ha, grunty zadrzewione i zakrzewione na użytkach rolnych Lzr-PsIV 0,0267ha, nieużytki N - 0,0920ha W skład działki wchodzą lasy o powierzchni 3,5370 ha. Zgodnie z danymi portalu informacyjnego Bank Danych o Lasach, wchodzący w skład działki drzewostan oznaczony jest następująco, świerk w wieku 44-79 lat, brzoza w wieku 44-29 lat, dąb w wieku 44 lata, sosna w wieku 74 lata. Nieruchomość położona jest na terenie, dla którego brak jest uchwalonego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dla nieruchomości nie były wydane decyzje o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Gmina nie posiada uchwalonego planu ogólnego. Natomiast w ustaleniach studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Wiżajny, zatwierdzonego uchwałą nr IX/60/99 Rady Gminy Wiżajny z dnia 29.XII.1999r - działki nr 193/3 i 202 położone są na terenie lasu, na obszarze oznaczonym jako podstawowy system biologicznie czynny (środkowa i południowa część działek) oraz na obszarze zabezpieczającym funkcjonowanie podstawowego systemu biologicznie czynnego (północna część działek).

Adres nieruchomości
Cisówek, 16-407 Wiżajny, poczta Wiżajny
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren lasu
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze SU1S/00054427/5 dz.nr 202, Sąd Rejonowy w Suwałkach VI Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
63 525,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
636,00 zł
Suma oszacowania
84 700,00 zł
Wysokość rękojmi
8 470,00 zł
Złożenie rękojmi do
22.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
24.06.2026 r. 10:30 - 01.07.2026 r. 10:30

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Bank Spółdzielczy w Suwałkach Centrala 80 9359 0002 0028 9450 2000 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przed licytacją w dniu 17 czerwca 2026 r. w godz. 09:30-09:45.