STREFA DLA KOMORNIKÓW SĄDOWYCH

Szczegóły licytacji


Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Przasnyszu
Kamil Stanisław Karwowski
Kancelaria Komornicza nr II w Przasnyszu
ul.  Sosnowa 10B
06-300 Przasnysz
Przasnysz, dnia 21.03.2025
tel.: 508919020,  email: przasnysz.karwowski@komornik.pl, www.przasnysz-komornik.pl
konto: 85 1240 5295 1111 0010 8574 4344 Bank Polska Kasa Opieki SA Oddział w Przasnyszu
kancelaria czynna: pon.- pt. 7.30-15.30, przyjęcia interesantów: wtorek 10.00-14.00

Sygn. akt GKm 70/24
     w odpowiedzi podać: sygn. akt  GKm 70/24

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI RUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Przasnyszu Kamil Stanisław Karwowski Kancelaria Komornicza nr II w Przasnyszu na podstawie art. 867 kpc podaje do publicznej wiadomości: że w dniu 30.04.2025r. o godz. 11.00 odbędzie się pod adresem: 06-300 Przasnysz przy ul. Elizy Orzeszkowej 1 pierwsza licytacja ruchomości.



Przedmiotem licytacji jest ruchomość stanowiąca rusztowanie budowlane składające się z następujących elementów
(12 elementów):
Rama P70 o wymiarach 200x75 cm (średnica 48 cm) stalowa - element rusztowania - 30 szt.
Podest drewniany o wymiarach 250x31 grubość 50 cm - element rusztowania - 40 szt.
Poręcze o długości 250 cm i średnicy 40 cm - element rusztowania - 23 szt.
Podstawka o wymiarze 80 cm wysokości - element rusztowania - 1 szt.
Podstawka o wymiarze 80 cm wysokości - element rusztowania - 9 szt.
Podstawka o wymiarze 50 cm wysokości - element rusztowania - 7 szt.
Podstawka owysokości 40 cm - element rusztowania - 3 szt.
Stężenie o długości 320 cm i średnicy 48 cm - element rusztowania - 7 szt.
Podest aluminiowy z drabinką - element rusztowania - 2 szt.
Słupki poręczowe - element rusztowania - 5 szt.
Kotwa - element rusztowania - 6 szt.
Wysięgnik - element rusztowania - 1 szt.

Ruchomości oszacowane są na łączną kwotę: 13.000,00zł.
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: trzy czwarte wartości oszacowania tj. kwotę: 9.750,00zł.

Ruchomości można oglądać w dzień licytacji w miejscu i czasie oznaczonym wyżej od godz 10:30 do godz 11:00.
Przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania (1.300,00 zł), najpóźniej w dniu poprzedziającym przetarg. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 8671kpc).

Rękojmię można uiścić w kasie kancelarii komornika czynnej w dni pracujące lub wpłacić na konto komornika:
85 1240 5295 1111 0010 8574 4344 Bank Polska Kasa Opieki SA Oddział w Przasnyszu
(Przy wpłacie należy podać sygnaturę GKm 70/24).

Rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się − w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku − do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania.
Zgodnie z art. 871 kpc: Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy.

W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie ruchomości od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu (art. 8672 kpc)

UWAGA:
Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.
Ruchomości będące przedmiotem niniejszej licytacji można oglądać w dniu licytacji w miejscu oznaczonym wyżej.
Za zakupione ruchomości nie udzielam gwarancji ani nie odpowiadam za stan techniczny.
Dłużnik nie jest obecnie czynnym podatnikiem VAT. Komornik nie wystawi faktury na sprzedane ruchomości.
W związku ze zmianą ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych z dnia 09.09.2000 r. (Dz.U. 2000 Nr 86 poz. 959 z późn. zm.) od dnia 01.01.2016 r. nabywca licytacyjny winien uiścić podatek od czynności cywilnoprawnych.
Kto utrudnia lub udaremnia przetarg albo postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, działając na szkodę właściciela mienia, osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest dokonywany bądź która prowadzi postępowanie, albo na szkodę interesu publicznego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. (art. 305 §1 kk)
Kto, w celu wywarcia bezprawnego wpływu na wynik trwającego lub przygotowywanego przetargu lub postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, wchodzi w porozumienie z inną osobą, przekazuje lub rozpowszechnia informacje lub przemilcza istotne okoliczności, działając na szkodę właściciela mienia, osoby lub instytucji, na rzecz której przetarg jest lub ma być dokonywany bądź która prowadzi lub ma prowadzić postępowanie, albo na szkodę interesu publicznego, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (art. 305 § 2 kk )
Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 lub 2 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.(art. 305 § 3 kk)


Komornik Sądowy


   Kamil Stanisław Karwowski




Pouczenie:


Art. 867 1 kpc

§ 1. Przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych.

§ 2. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie.

§ 3. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa.

§ 4. Rękojmi nie składa wierzyciel przystępujący do przetargu, któremu przysługuje wierzytelność o wartości nie niższej od wysokości rękojmi i jeżeli do tej wysokości jego wierzytelność oraz prawa korzystające z pierwszeństwa przed tą wierzytelnością znajdują pokrycie w cenie wywołania. Jeżeli wartość wierzytelności jest niższa od wysokości rękojmi albo znajduje tylko częściowe pokrycie w cenie wywołania, wysokość rękojmi obniża się - w pierwszym przypadku do różnicy między pełną rękojmią a wartością wierzytelności, w drugim przypadku - do części wartości wierzytelności niepokrytej w cenie wywołania.

Art. 871 kpc

Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych, przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy.

Kategoriapozostałe ruchomości

Powrót