Szczegóły licytacji
Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Głogowie
Paweł Czaplicki
Kancelaria Komornicza nr IV w Głogowie
67-200 Głogów ul. Słodowa 26A
dnia 22-04-2025r.
Km 129/24
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Głogowie Paweł Czaplicki na podstawie przepisu art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 02-06-2025r. o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Głogowie mającego siedzibę pod adresem ul. Kutrzeby 2, 67-200 Głogóww sali nr 219, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości gruntowej: działki nr 165 o pow. 0,22ha zabudowanej budynkiem mieszkalnym (nr ewid. 186) o pow. zabudowy 82m2 i pow. użytkowej 65,26m2, budynkiem gospodarczym (nr ewid. 184) o pow. zabudowy 66m2 oraz budynkiem gospodarczym (nr ewid. 185) o pow. zabudowy 16m2, który został przebudowany na rampę najazdową samochodową. W ewidencji widnieje jeszcze budynek mieszkalny (nr ewid. 188) i dwa budynki gospodarcze (nr ewid. 183, 187), które zostały wyburzone.
Nieruchomość położona w miejscowości 56-209 LUBÓW, Lubów 44, dla której Sąd Rejonowy w Głogowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze LE1G/00069238/9.Właścicielem nieruchomości jest Dawid Oleszczak.
Działka gruntowa nr 165-o powierzchni 0,22ha i jest gruntem rolnym zabudowanym ( 0,09ha), pastwiskiem trwałym (0,05ha), gruntem ornym (0,08ha) oznaczonym odpowiednio symbolem Br-Ps, PsIV, RIVb. Teren działki w miarę regularny, usytuowany bezpośrednio przy drodze gminnej o nawierzchni asfaltowej. Wjazd i wejście odbywa się bramą dwuskrzydłową i furtką o konstrukcji stalowej. Ogrodzenie wykonane z siatki ocynkowanej oraz miejscami leśnej przymocowanej do słupków metalowych i żelbetowych.
Teren działki porośnięty trawą oraz kilkoma drzewami. Przy budynku obejście częściowo utwardzone, wokół przy ścianach zewnętrznych wykonano opaskę z kostki granitowej. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się podobne zabudowania mieszkalno-gospodarcze, grunty użytkowane jako rolne, rzeka Odra.
Teren posesji uzbrojony w sieć energetyczną, wodną z sieci gminnej, kanalizacyjną - zbiornik bezodpływowy (szambo). W budynku mieszkalnym zainstalowano monitoring wizyjny.
Nieruchomość nie jest objęta MPZP. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Jemielno (Uchwała Rady Gminy Jemielno Nr XXIX/178/04 z dnia 30 grudnia 2004r. ) działka nr 165 to w części rolnicza przestrzeń produkcyjna i w części teren zainwestowany (stan istniejący). Cała Gmina położona jest w strefie chronionego krajobrazu "Doliny Baryczy" na podstawie Rozporządzenia Wojewody Dolnośląskiego nr 35 z dnia 28 listopada 2008r. (Dz. U. Woj. Dolnośląskiego nr 317 poz. 3934 z 2008r.).
Przedmiotowa działka nie jest położona na obszarze zdegradowanym, obszarze rewitalizacji i na Specjalnej Strefie Rewitalizacji. Stan prawny nieruchomości jest uregulowany i ujawniony w księdze wieczystej LE1G/00069238/9.
Budynek mieszkalny (nr ewid. 186)- posadowiony na działce ewid. nr 165. Budynek o pow. zabudowy wynoszącej 82m2 wybudowany w latach 90-tych XX wieku. Powierzchnia użytkowa mieszkalna parteru wynosi 65,26m2. Budynek jednokondygnacyjny, parterowy ze strychem wybudowany w technologii tradycyjnej, murowanej. Dach skośny dwuspadowy, więźba dachowa z drewna cisowego z wyprowadzonym okapem poza obrys budynku, od frontu nachodzi na taras. Ściany zewnętrzne z cegły na zaprawie wapiennej obustronnie tynkowane. Elewacja ocieplona styropianem w systemie ETICS. Stolarka drzwiowa w budynku w stanie przeciętnym: drzwi płycinowe rozwierne lub przesuwne koloru białego. Wejście na strych odbywa się poprzez wyłaz w przedpokoju. Drzwi wejściowe do budynku drewniane lakierowane. Stolarka okienna z PCV, dwuszybowa starszej generacji o standardowym stopniu zużycia, wykończenie stanowią parapety granitowe wewnętrzne. Ściany wewnętrzne - w pokojach, kuchni, przedpokoju i pomieszczeniu użytkowym oklejone tapetą i malowane farbami emulsyjnymi. W kuchni fartuch z płytek ceramicznych. Łazienka z WC na całej wysokości pokryta płytkami ceramicznymi o średnim stopniu zużycia. Podłogi w przedpokoju, kuchni, łazience w WC i jednym pokoju wykończone płytkami ceramicznymi w różnych odcieniach, drugi pokój i pomieszczenie użytkowe wykończono gumolitem. Sufity w pomieszczeniach oklejone tapetą i pomalowane farbami emulsyjnymi. Na parterze znajduje się: przedpokój, kuchnia, łazienka z WC, dwa pokoje, pomieszczenie użytkowe. Strych : niezagospodarowany, widoczna więźba dachowa z pełnym deskowaniem, poszycie dachu pokryte płytą ondulinową o widocznym znacznym zużyciu technicznym.
Budynek wyposażony w instalację: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną (szambo), grzewczą - kocioł na paliwo stałe starszego typu z funkcją gotowania opalany drewnem lub węglem wpięty do instalacji z grzejnikami stalowymi dwupłytowymi. Usytuowanie kotła w kuchni, instalacja prowadzona natynkowo rurami zasilania i powrotu miedziowymi z czynnikiem grzewczym, który stanowi woda.
Budynek gospodarczy (nr ewid. 184)- budynek posadowiony obok budynku mieszkalnego o pow. zabudowy 66m2, wybudowany w technologii tradycyjnej, murowanej, przedwojenny. Ściany zew. z cegły na zaprawie wapiennej otynkowane. Wewnątrz miejscami brak tynków, widoczne cegły i pustaki żwirowe. Więźba konstrukcji drewnianej, połać dachowa jednospadowa kryta płytami ondulinowymi. Brak systemu rynien i rur spustowych. Wejście przez bramę dwuskrzydłową rozwierną konstrukcji drewnianej oraz przez drzwi z desek pomalowanych drewnochronem. Stolarka okienna drewniana zespolona, nieszczelna w złym stanie technicznym oraz świetlik wykonany z luksferów. Instalacje wew. : elektryczna.
Budynek gospodarczy (nr ewid. 185, rampa samochodowa)- budynek o pow. zabudowy 16m2 został przebudowany na rampę najazdową, samochodową z cegły na zaprawie cementowo wapiennej, brak tynkowania.
UWAGA.
Działka nr 165 w dniu oględzin zabudowana była budynkami o identyfikatorach 184, 185, 186.
W ewidencji widnieje jeszcze budynek mieszkalny o identyfikatorze 188 oraz dwa budynki gospodarcze o identyfikatorach 183, 187, które według osoby udostępniającej nieruchomość zostały w przeszłości wyburzone.
Dane ewidencyjne zawarte w księdze wieczystej i uproszczonym wypisie z rejestru gruntów dotyczące powierzchni nieruchomości gruntowej zabudowanej nr ewid. 165 są zgodne. Należy zaktualizować stan faktyczny o wyburzone budynki w Starostwie Powiatowym w Górze.
Suma oszacowania wynosi 179.000,00 zł., zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 134.250,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmięw wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest17.900,00zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Legnicy 65102030170000250201600535
Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Nieruchomość wolno oglądać w dniu 21-05-2025r. o godz. 15.00 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Uwaga.W przypadku przystąpienia do licytacji nieruchomości przez małżeństwo oboje małżonkowie winni być obecni lub stawający na licytację winien przedłożyć pełnomocnictwo notarialne drugiego małżonka.
Licytacja może być odwołana na skutek czynności prawnych stron.
Komornik Sądowy
Paweł Czaplicki