Szczegóły licytacji
OBWIESZCZENIE O LICYTACJI RUCHOMOŚCI
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Łodzi-Widzewa w Łodzi Judyta Waleska podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-07-2025 r. o godz. 10:00 przy ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 225/243 w Łodzi odbędzie się w trybie ustalonym w art. 867 kpc pierwsza licytacja ruchomości należących do dłużnika i stanowiących linię technologiczną:
LINIA TECHNOLOGICZNA DO PRODUKCJI FOLII STRETCH WRAZ Z URZĄDZENIAMI POMOCNICZYMI I STEROWNICZYMI:
1. Maszyna "Reifenhäuser KG" TYP WF1400 02A4
.nr fabryczny 12569
2. Maszyna "Reifenhäuser KG" TYP RT 381-1-70- 18
.nr fabryczny 08825
3. Maszyna "Reifenhäuser KG" TYP SCHRANK
.nr fabryczny 09081
4. Maszyna "Dolci" Model CHAMBER SAT II CHAM
.nr fabryczny 89-2319
5. Maszyna "Reifenhäuser KG" TYP RT 381-1-70- 18
.nr fabryczny 12562
6. WYTŁACZARKA "DOLCI" TYP 75K
.identyfikacyjny 7510016K
7. MASZYNA "EVAR" BARDELLO
.identyfikacyjny 48/22
8. STOJAK "Covema"
Wszystkie elementy linii technologicznej do produkcji folii stretch należy sprzedać łącznie.
Ruchomości można oglądać w dzień licytacji tj. 10-07-2025 r. w godz. 9:50-10:00 pod adresem ul. Gen. Jarosława Dąbrowskiego 225/243, Łódź. Ruchomości sprzedawane są łącznie.
Suma oszacowania: 34 552,00 zł,
Suma wywołania wynosi 3/4 sumy oszacowania: 25 914,00 zł.
Podane kwoty są kwotami brutto.
Suma wywołania wynosi 75% sumy oszacowania.
W przypadku nabycia wskazanych ruchomości w drodze licytacji nie będzie możliwości odliczenia podatku VAT.
Obwieszczenie o licytacji komornik doręcza dłużnikowi najpóźniej na tydzień przed rozpoczęciem licytacji. Cena wywołania w pierwszym terminie licytacji publicznej wynosi trzy czwarte wartości szacunkowej.
Jeżeli licytacja w pierwszym terminie nie dojdzie do skutku, zajęte ruchomości mogą być sprzedane w drugim terminie licytacyjnym. Cena wywołania w drugim terminie licytacyjnym wynosi połowę wartości szacunkowej. Sprzedaż licytacyjna nie może nastąpić za cenę niższą od ceny wywołania.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przybicia na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie ruchomości od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję .
Przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej części sumy oszacowania (3 456,00 zł) najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.
Rachunek bankowy komornika na ktory należy uiścić rękojmię: ING Bank Śląski 10 1050 1461 1000 0090 3239 6567.
Rękojmię można uiścić również w gotówce w kancelarii komornika.
Rękojmi nie składa się, jeżeli suma oszacowania jest niższa niż pięć tysięcy złotych. Rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom rękojmię zwraca się niezwłocznie. Jeżeli nabywca nie wykonał w terminie warunków licytacji co do zapłaty ceny, traci rękojmię, a skutki przybicia wygasają. Z utraconej rękojmi pokrywa się koszty egzekucji związanej
ze sprzedażą, a reszta wchodzi w skład sumy uzyskanej w egzekucji albo jeżeli egzekucja została umorzona jest przelewana na dochód Skarbu Państwa (art. 867(1) kpc).
W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo, osoby obecne
na licytacji w charakterze urzędowym oraz licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji. Licytacja odbywa się publicznie. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym, chyba że chodzi
o pełnomocnictwo udzielone adwokatowi lub radcy prawnemu (art. 867 (2) kpc).
Komornik udzieli przybicia osobie ofiarującej najwyższą cenę, jeżeli po trzykrotnym wezwaniu do dalszych postąpień nikt więcej
nie zaofiarował. Z chwilą przybicia dochodzi do skutku sprzedaż ruchomości na rzecz nabywcy. Od tego czasu należą do niego pożytki ruchomości. Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia natychmiast po udzieleniu mu przybicia. Gdy jednak cena nabycia przewyższa pięćset złotych, obowiązek nabywcy ogranicza się do złożenia natychmiast jednej piątej ceny, nie mniej jednak niż pięćset złotych,
przy czym resztę ceny, na którą zalicza się złożoną rękojmię, uiszcza się w dniu następnym w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy. Nabywca, który w przepisanym terminie nie uiści ceny w całości lub części, traci prawa wynikające z przybicia. Od nabywcy zwolnionego z obowiązku wpłacenia rękojmi, który nie dopełnił obowiązku zapłaty ceny lub jej części w przepisanym terminie, komornik ściąga sumę odpowiadającą jednej dziesiątej sumy oszacowania. Na sumę ściąganą przez komornika zalicza się kwoty wpłacone przez nabywcę. Z sumy ściągniętej od nabywcy pokrywa się koszty związane z licytacją. Nadwyżkę należy wpłacić do kasy sądowej na rzecz Skarbu Państwa.
Nabywca po uprawomocnieniu się przybicia i zapłaceniu całej ceny staje się właścicielem nabytych ruchomości. Gdy sąd odmówi przybicia, wypłacona cena nabycia ulega zwrotowi.
UWAGA:
Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.
Jeżeli drzwi będą zamknięte, będą otwierane na koszt i odpowiedzialność dłużnika.
Komornik Sądowy
Judyta Waleska
Kategoriamaszyny przemysłowe