Licytacja nieruchomości Nieruchomość lokalowa położona w Pilźnie przy ul. Sobieskiego, w budynku numer 9, obejmująca lokal mieszkalny numer 13 wraz z prawami związanymi, a także przynależną piwnicą numer 13

map_podkarpackie
podkarpackie
map_marker
Sobieskiego 9/13, 39-220 Pilzno

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Dębicy Michał Turczyk

Kancelaria Komornicza nr IV w Dębicy

Rynek 28

39-200 Dębica

Sygnatura: Km 1354/05

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Dębicy Michał Turczyk Kancelaria Komornicza nr IV w Dębicy podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 19.06.2026 r. o godzinie 11:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

Nieruchomość lokalowa położona w Pilźnie przy ul. Sobieskiego, w budynku numer 9, obejmująca lokal mieszkalny numer 13 wraz z prawami związanymi, a także przynależną piwnicą numer 13

Nieruchomości lokalowa położona w Pilźnie przy ulicy Sobieskiego, w budynku numer 9, obejmująca lokal mieszkalny numer 13 wraz z udziałem w prawie własności działek kolejno o numerze 1712/4, 1713/12, 1713/8, 1713/9 o łącznej powierzchni 0,5991 ha objętych księgą wieczystą o numerze RZ1D/00013095/3 oraz we współwłasności niewydzielonych części wspólnych budynku, z którego lokal został wydzielony w 8332/126457 części, a także przynależną piwnicą numer 13. Dla lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość prowadzona jest przez Sąd Rejonowy w Dębicy V Wydział Ksiąg Wieczystych księga wieczysta o numerze RZ1D/00061447/7. Lokal mieszkalny numer 13 znajduje się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym o numerze 9, położonym przy ul. Sobieskiego w Pilźnie, w odległości 0,3 km na południe od centrum miasta Pilzno. Bezpośrednie otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, usługowa. W pobliżu przedszkole. Nieruchomość posiada stosunkowo dobry dostęp do elementów infrastruktury miejskiej. Dojazd do nieruchomości drogą gminną. Na nieruchomości składającej się z działek ewidencyjnych kolejno o numerach 1712/4, 1713/12, 1713/8, 1713/9 o łącznej powierzchni 0,5991 ha posadowiony jest budynek mieszkalny wielorodzinny o numerze 9. Budynek został wzniesiony w latach 80-tych XX w. o konstrukcji murowanej. Składa się z trzech kondygnacji nadziemnych, jest podpiwniczony. Budynek w dobrym stanie technicznym, docieplony, z odnowioną elewacją zewnętrzną. Klatka schodowa w dobrym stanie technicznym – ściany wykończone są powłoką farby malarskiej, posadzka i biegi schodów wykończone są lastriko. Lokal mieszkalny numer 13 położony jest na 1 piętrze (drugiej kondygnacji). Składa się z trzech pokoi, kuchni, przedpokoju i łazienki z WC. Powierzchnia użytkowa wszystkich pomieszczeń wynosi 63,74 m2. Z jednego z pokoi wyjście na balkon. Do lokalu przynależy piwnica numer 13 o powierzchni 19,58 m2. Piwnica wykończona, ściany otynkowane, pomalowane. Zgodnie z informacją uzyskaną podczas oględzin od właściciela nieruchomości z lokalem związana jest również druga piwnica. Biegła w operacie szacunkowym wskazała, iż nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy powierzchnia pomieszczenia przynależnego ujawniona w księdze wieczystej o numerze RZ1D/00061447/7 obejmuje również powierzchnię drugiej piwnicy, czy właściciel przedmiotowej nieruchomości lokalowej posiada prawo do wyłącznego korzystania z tej drugiej piwnicy w ramach części wspólnych. Okładziny wewnętrzne ścian lokalu mieszkalnego stanowią tynki w zależności od pomieszczenia z powłoką farby malarskiej, obłożone boazerią w przedpokoju. W kuchni na części ścian płytki oraz panele ścienne. Posadzki stanowi w zależności od pomieszczenia parkiet, panele podłogowe oraz płytki podłogowe. Łazienka wykończona płytkami, wyposażona w kabinę prysznicowa, umywalkę i toaletę. Stolarka okienna PCV, stolarka drzwiowa wewnętrzna płycinowa. Lokal wyposażony w instalację elektryczną, wodną, kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania, domofonową. Ogrzewanie lokalu za pomocą pieca gazowego dwufunkcyjnego zlokalizowanego w łazience oraz systemu grzejników stalowych. Lokal oraz budynek w dobrym stanie technicznym, standard wykończeń lokalu przeciętny. W dziale I-O księgi wieczystej o numerze RZ1D/00013095/3, dotyczącej nieruchomości gruntowej wchodzącej w skład udziału w nieruchomości wspólnej, oprócz działek kolejno o numerach 1712/4, 1713/12, 1713/8, 1713/9, widnieje dodatkowo działka o numerze 1713/6. Zgodnie z informacją uzyskaną przez Biegłą w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Dębicy, działka ta stanowi własność gminy Pilzno i nie wchodzi w skład udziału w nieruchomości wspólnej. W związku z powyższym udział w nieruchomości wspólnej obejmuje udział w prawie własności działek o numerach 1712/4, 1713/12, 1713/8, 1713/9 o łącznej powierzchni 0,5991 ha oraz udział we współwłasności niewydzielonych części wspólnych budynku z którego lokal został wydzielony w 8332/126457 części. Ujawniona w dziale I-O księgi wieczystej o numerze RZ1D/00061447/7 powierzchnia: 83,3200 m2 obejmuje powierzchnię użytkową lokalu wraz z powierzchnią pomieszczenia przynależnego, tj. piwnicy. Zgodnie z informacją uzyskaną przez Biegłą w Wydziale Geodezji Starostwa Powiatowego w Dębicy powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego numer 13 wynosi 63,74 m2, natomiast powierzchnia piwnicy wynosi 19,58 m2. Zgodnie z informacją uzyskana podczas oględzin nieruchomości z lokalem związane jest prawo do korzystania z drugiej piwnicy. Biegła w operacie szacunkowym wskazała, iż nie jest w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy powierzchnia pomieszczenia przynależnego, ujawniona w księdze wieczystej o numerze RZ1D/00061447/7 dotyczy również tego pomieszczenia, czy właściciel przedmiotowej nieruchomości posiada prawo do wyłącznego korzystania z drugiej piwnicy w ramach części wspólnych.

Adres nieruchomości
Sobieskiego 9/13, 39-220 Pilzno, poczta Pilzno
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze RZ1D/00061447/7, Sąd Rejonowy w Dębicy V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
240 689,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
2 407,00 zł
Suma oszacowania
320 919,00 zł
Wysokość rękojmi
32 091,90 zł
Złożenie rękojmi do
17.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
19.06.2026 r. 11:00 - 26.06.2026 r. 11:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 93 1600 1462 1837 8576 2000 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 15:00 do 17:00. Miejsce oględzin pod adresem: Sobieskiego 9/13, 39-220 Pilzno, poczta Pilzno.