Licytacja nieruchomości Udział wynoszący 1/4 w prawie własności nieruchomości gruntowej o nr WR1T/00034371/6

map_dolnoslaskie
dolnośląskie
map_marker
57-160 Jelenin

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Strzelinie Malwina Sumicka

Kancelaria Komornicza nr III w Strzelinie

ul. Pocztowa 15B/36

57-100 Strzelin

Sygnatura: Km 2178/23

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Strzelinie Malwina Sumicka Kancelaria Komornicza nr III w Strzelinie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 25.06.2026 r. o godzinie 11:00, rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

Udział wynoszący 1/4 w prawie własności nieruchomości gruntowej o nr WR1T/00034371/6

Nieruchomość stanowi działka ewidencyjna o numerze 93 w Jeleninie o powierzchni 0,56 ha, o regularnym, prostokątnym kształcie. Teren płaski, nieogrodzony, z dostępem do sieci elektroenergetycznej, wodociągowej, teletechnicznej i kanalizacji sanitarnej. Na gruncie występują nasadzenia i drzewa owocowe. Północna część działki, przy drodze, jest zabudowana budynkiem mieszkalnym i towarzyszącymi obiektami gospodarczymi (kurnik, garaż, stodoła, chlew, pomieszczenia gospodarcze, wiaty i szopy), podczas gdy południowa część wykorzystywana jest pod uprawy polowe. Na zachodniej części działki zlokalizowany jest budynek mieszkalny, pierwotnie gospodarczy, przystosowany do funkcji dwurodzinnej z osobnymi wejściami. Składa się on z trzech połączonych brył: starej części przedwojennej, dobudowanego parterowego ganku oraz dwukondygnacyjnej części wzniesionej w latach 1970-1990. Całość zrealizowano systemem gospodarczym. Stan techniczny budynku oceniono jako średni, przy czym jest on zróżnicowany – starsza część jest w słabym stanie, nowsza w średnim. Budynek jest użytkowany, ale wykazuje istotne zużycie elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych, z widocznymi ubytkami i zastosowaniem materiałów słabej jakości. Konstrukcja jest tradycyjna, murowana z cegły i pustaków, bez podpiwniczenia, z dachem o konstrukcji drewnianej krytym dachówką ceramiczną, bez izolacji termicznej. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 194m2, a liczba kondygnacji to 1,7 (uwzględniając częściowo adaptowane poddasze). Na tej podstawie obliczono powierzchnię obliczeniową na 264m2, natomiast powierzchnia użytkowa wynikająca z obmiaru to 262,15m2. Budynek wyposażony jest w instalację centralnego ogrzewania na paliwo stałe (z kotłownią i dodatkowym piecem kuchennym w starej części), starą instalację elektryczną, typową instalację wodno-kanalizacyjną i telefoniczną oraz wentylację grawitacyjną. Obiekt nie jest wpisany do rejestru zabytków ani do gminnej ewidencji zabytków. Na podstawie zebranych danych stwierdzono, że stan ewidencyjny budynków nie jest w pełni zgodny ze stanem faktycznym. W ewidencji gruntów i budynków wykazano łącznie 7 budynków (3 mieszkalne i 4 produkcyjno-usługowo-gospodarcze). Jednakże analiza załączonej ortofotomapy wskazuje na istnienie na działce dodatkowych, mniejszych obiektów budowlanych (prawdopodobnie o charakterze gospodarczym lub wiat), które nie zostały ujawnione w ewidencji. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej (dz. 163), przylegając do niej swoją północną granicą. Zgodnie z treścią art. 1000 § 3 kpc, służebność mieszkania ujawniona w księdze wieczystej WR1T/00034371/6 w dziale III przed ustanowioną hipoteką wpisaną w dziale IV zostanie utrzymana w mocy w przypadku skutecznej licytacji ułamkowej części nieruchomości dłużnika.

Adres nieruchomości
57-160 Jelenin, poczta Jelenin
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze WR1T/00034371/6, Sąd Rejonowy w Strzelinie
Cena wywołania
49 983,33 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
500,00 zł
Suma oszacowania
74 975,00 zł
Wysokość rękojmi
7 497,50 zł
Złożenie rękojmi do
23.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
25.06.2026 r. 11:00 - 02.07.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Alior Bank S.A. 31 2490 0005 0000 4530 5414 3372 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 14:00 do 14:30. Miejsce oględzin pod adresem: 57-160 Jelenin, poczta Jelenin.