Licytacja nieruchomości Udział 1/2 w prawie własności działki nr 66/4

map_zachodnio_pomorskie
zachodniopomorskie
map_marker
72-510 Dobropole

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim Artur Masojć

Kancelaria Komornicza nr I w Kamieniu Pomorskim

ul. Mieszka I-go 2/3

72-400 Kamień Pomorski

Sygnatura: Km 1018/22

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim Artur Masojć Kancelaria Komornicza nr I w Kamieniu Pomorskim podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 10.06.2026 r. o godz. 14:00 w Sądzie Rejonowym w Kamieniu Pomorskim, pod adresem ul. Kościuszki 13, 72-400 KAMIEŃ POMORSKI, poczta KAMIEŃ POMORSKI, odbędzie się druga licytacja nieruchomości:

Udział 1/2 w prawie własności działki nr 66/4

Działka nr 66/4 o powierzchni 5 100 m2. Symbol użytku: S-RIVb o powierzchni 2 100 m2, PsIV o powierzchni 3 000 m2. Kształt działki dość regularny, przypominający w ogólnym zarysie wielokąt. Teren działki o nieznacznych zmiennościach. Warunki gruntowo wodne słabsze. Brak prawnie usankcjonowanego dostępu do drogi publicznej. Nasłonecznienie korzystne. Działka niezabudowana, porośnięta roślinnością niską oraz drzewiastą owocową ok. 20 jabłonek. Uwaga nad działką przebiega linia elektroenergetyczna niskiego napięcia. Wg oświadczenia współwłaściciela nieruchomości wynika, że na nieruchomości w dwóch miejscach znajdują się dwie biologiczne oczyszczalnie ścieków, na mapie brak oznaczenia ich lokalizacji. Oczyszczalnie obsługujące budynek nr 7. Licytacji podlega niewydzielony udział 1/2 w prawie własności nieruchomości.

Adres nieruchomości
72-510 Dobropole, poczta Wolin
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Sady
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze SZ1K/00024568/8, Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
AGNIESZKA JANUSZ
Cena wywołania*
8 133,33 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
82,00 zł
Suma oszacowania
12 200,00 zł (w tym VAT 23%)
Wysokość rękojmi
1 220,00 zł

*) cena wywołania zawiera podatek VAT

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO BP S.A. XIX o. w Szczecinie 58 1440 1143 0000 0000 0350 9915 Rękojmię należy złożyć w terminie do 09.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 13:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: 72-510 Dobropole, poczta Wolin.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.