Licytacja nieruchomości udział nr 4 we własności działki nr ewid. 6835/1

map_podkarpackie
podkarpackie
map_marker
37-111 Rakszawa

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Łańcucie Jacek Wróbel

Kancelaria Komornicza nr III w Łańcucie

Piłsudskiego 68

37-100 Łańcut

Sygnatura: GKm 4/24

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łańcucie Jacek Wróbel Kancelaria Komornicza nr III w Łańcucie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 08.07.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

udział nr 4 we własności działki nr ewid. 6835/1

Działka nr 6835/1 o powierzchni 0,28ha, w tym: tereny mieszkaniowe B - 0,06ha, grunty leśne LsIV - 0,11ha, grunty orne RVI – 0,11ha. Teren położenia płaski, kształt działki regularny, funkcjonalność dobra. Na działce zlokalizowany jest budynek mieszkalny jednorodzinny w zabudowie wolnostojącej oraz elementy infrastruktury ogrodowej. Teren działki jest częściowo ogrodzony. Na dzień oględzin budynek pełni swoją funkcję - jest zamieszkały. Zgodnie z ewidencją: funkcja: mieszkalny; powierzchnia zabudowy budynku wynosi: 170 m2; ilość kondygnacji n/p: 3/0; materiał: mur; rok budowy: 1979 (wg ewidencji). Dostępność komunikacyjna - dostęp do drogi publicznej: istniejący dojazd z drogi głównej nr 878 (wojewódzkiej) bezpośrednio na teren nieruchomości. Stopień wyposażenia w urządzenia infrastruktury technicznej: elektroenergetyka, telekomunikacja, woda, kanalizacja i gaz. Instalacje w budynku: elektroenergetyczna, wodna, kanalizacyjna, gazowa, c.o. (w części (piec gazowy). Dodatkowe: piętro - klimatyzator, panele fotowoltaiczne. Stan techniczno-użytkowy: opisu budynku dokonano na podstawie pozyskanych w toku czynności badawczych informacji o obiekcie. Budynek mieszkalny. Charakterystyka budynku: oowierzchnia zabudowy budynku wynosi: 170 m2; ilość kondygnacji n/p: 3/0; materiał: mur; rok budowy: 1979. Budynek mieszkalny jednorodzinny, piętrowy, wolnostojący z częścią gospodarczą. Obiekt wzniesiony w technologii tradycyjnej - murowany. Dach kryty blachą oraz w części eternitem. Brak docieplenia. Stolarka okienna PCV oraz drewniana starszego typu. Stolarka drzwiowa z płyty (częściowo doświetlona) - starszego typu oraz w części wymieniona nowa. Wykończenie ścian i podłóg: płytki, parkiet, linoleum, posadzka betonowa, deska drewniana, panel, tapeta, kaseton oraz płytki. Budynek o zróżnicowanej gospodarce remontowej oraz standardzie wykończenia (część budynku po remoncie, pozostała wymagająca remontu). Widoczne pęknięcia na budynku i uszkodzenie balkonu. Aktualnie brak centralnego ogrzewania na niskim parterze i piętrze. Program użytkowy (w układzie częściowo przejściowym): niski parter: pomieszczenia wielofunkcyjne aktualnie pełniące funkcje: sanitarne, warsztatowe, produkcyjne, składowe, gospodarcze i garażowe. wysoki parter: pokoje wypoczynkowe (3), kuchnia, kotłownia, łazienka, pokój letni (adaptacja). piętro: pokoje (3), pom. składowe/strych. Standard oceniono jako średni. Budynek zamieszkany. Na dzień oględzin pełni swoją funkcję. Powierzchnia budynku - ok. 189 m2. Dla potrzeb wyceny dokonano pomiaru powierzchni budynku. Obmiaru dokonano w świetle wyprawionych ścian przy użyciu dalmierza elektronicznego. Jako powierzchnię użytkową budynku będącą nośnikiem wartości do określenia wartości rynkowej nieruchomości przyjęto powierzchnie budynku wynikającą z obmiaru przeprowadzonego w trakcie oględzin tj. 189,00m2. Stan techniczno-użytkowo nieruchomości oceniono jako średni (2).

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze RZ1A/00019448/2, Sąd Rejonowy w Łańcucie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
126 933,33 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 270,00 zł
Suma oszacowania
190 400,00 zł
Wysokość rękojmi
19 040,00 zł
Złożenie rękojmi do
06.07.2026 r. 23:59
Termin licytacji
08.07.2026 r. 12:00 - 15.07.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: BANK SPÓŁDZIELCZY W ŁAŃCUCIE 77 9177 0008 2001 0001 8252 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 11:00. Miejsce oględzin pod adresem: 37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa.