Licytacja nieruchomości Dom Wiśniowa 32,95-070 Rąbień

map_lodzkie
łódzkie
map_marker
WIŚNIOWA 32, 95-071 RĄBIEŃ

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Zgierzu Przemysław Kowalczyk

Kancelaria Komornicza nr V w Aleksandrowie Łódzkim

11 Listopada 5A

95-070 Aleksandrów Łódzki

Sygnatura: Km 955/25

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zgierzu Przemysław Kowalczyk Kancelaria Komornicza nr V w Aleksandrowie Łódzkim podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 11.06.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

Dom Wiśniowa 32,95-070 Rąbień

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona jako działka geodezyjna nr 404/21 o powierzchni 0,0866 ha. Nieruchomość jest położona jest w Rąbieniu przy ul. Wiśniowej 32. Na terenie działki posadowiony jest budynek mieszkalny jednorodzinny. Działka od strony wschodniej posiada dostęp do drogi publicznej, gruntowej – ul. Wiśniowej, zaś od strony południowej posiada dostęp do drogi publicznej, gruntowej – ul. Ogórkowej . Budynek mieszkalny jednorodzinny został wybudowany na mocy decyzji Nr 369/2007 Starosty Zgierskiego z dnia 14 marca 2007r. zatwierdzającej projekt budowlany i udzielającej pozwolenia na budowę obejmującego: budowę budynku mieszkalnego jednorodzinnego, typ „Dom pod jarząbem G”, Zestawienie powierzchni budynku (na podstawie projektu budowlanego): Powierzchnia całkowita 173,44 m2 Powierzchnia użytkowa 136,64 m2 Instalacje wewnętrzne: -wodociągowa – z sieci gminnej -kanalizacji sanitarnej – lokalna, do przydomowej oczyszczalni ścieków, -elektryczna – kablowa -centralnego ogrzewania - piec na paliwo stałe (ekogroszek), -ciepłej wody użytkowej – j.w. Budynek o typowym dla wieku stopniu zużycia. Zakończenie budowy nastąpiło ok. 2008r.. Budynek wykończony w podstawowym standardzie. Budynek aktualnie wymaga remontu wnętrza oraz podbitki i elewacji na zewnątrz. Uwaga! Stan prawny nieruchomości jest nieuregulowany co do powierzchni działki. Zgodnie z zapisem widniejącym w dziale I księgi wieczystej KW Nr LD1G/00061845/8 działka posiada powierzchnię 0,0867 ha, zaś z ewidencji gruntów wynika, że powierzchnia działki wynosi 0,0866 ha. Właściwa powierzchnia działki ujawniona jest w ewidencji gruntów i taką też przyjęto do dalszego szacowania wartości nieruchomości, tj. 0,0866 ha. Zgodnie ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Aleksandrów Łódzki obejmującej obszar fragmentu miejscowości Rąbień uchwalonego Uchwałą Nr XLV/410/02 Rady Miejskiej w Aleksandrowie Łódzkim z dnia 25 września 2002 roku, przedmiotowa nieruchomość położona jest na terenie oznaczonym symbolem: • 26KD1/2 – tereny dróg – drogi dojazdowe • 27KD1/2 - tereny dróg – drogi dojazdowe • 38U/MN – tereny działalności usługowej z dopuszczeniem budynku mieszkalnego.

Adres nieruchomości
WIŚNIOWA 32, 95-071 RĄBIEŃ, poczta ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze LD1G/00061845/8, Sąd Rejonowy w Zgierzu V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
661 500,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
6 615,00 zł
Suma oszacowania
882 000,00 zł
Wysokość rękojmi
88 200,00 zł
Złożenie rękojmi do
09.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
11.06.2026 r. 10:00 - 18.06.2026 r. 10:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Bank BGŻ BNP Paribas 66 1600 1462 1818 2128 1000 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 13:00. Miejsce oględzin pod adresem: WIŚNIOWA 32, 95-071 RĄBIEŃ, poczta ALEKSANDRÓW ŁÓDZKI.