Licytacja nieruchomości nieruchomość gruntowa zabudowana i niezabudowana

map_lodzkie
łódzkie
map_marker
99-140 Zimne Rydzyna

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Łęczycy Aneta Krystyna Ruszczyk

Kancelaria Komornicza nr II w Łęczycy

ul. Poznańska 7

99-100 Łęczyca

Sygnatury: Km 724/15, i inne

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łęczycy Aneta Krystyna Ruszczyk Kancelaria Komornicza nr II w Łęczycy podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 18.08.2026 r. o godzinie 09:00, rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

nieruchomość gruntowa zabudowana i niezabudowana

nieruchomość gruntowa zabudowana i niezabudowana, położona: 99-140 Świnice Warckie, Zimne Rydzyna, dla której Sąd Rejonowy w Łęczycy IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW LD1Y/00043771/1 [NKW LD1Y/00043771/1] na działkach oznaczonych numerami ewidencyjnymi 103, 106, 187 o łącznej powierzchni 8,3941 ha. Nieruchomość przeznaczona w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jako tereny zabudowy mieszkaniowej i gospodarczej oraz jako tereny upraw polowych. Bezpośredni dojazd do nieruchomości drogą o nawierzchni asfaltowej, utwardzonej i gruntowej. Na nieruchomości ustanowiono służebność osobistą na rzecz dwóch osób uprawnionych. Uprawnienie w stosunku do jednego z uprawnionych wygasło wskutek jego śmierci.

Grunty zabudowane - na wydzielonej części działki nr 106 o powierzchni 12.966 m2 znajduje się budynek mieszkalny jednorodzinny o powierzchni użytkowej 180,00 m2, budynek stodoły o powierzchni użytkowej 350,00 m2, budynek inwentarski z letnią kuchnią o powierzchni użytkowej 255,00 m2, budynek obory o powierzchni użytkowej 1.816,42 m2, zespół garaży o powierzchni użytkowej 674,52 m2 oraz budynek gospodarczy o powierzchni użytkowej 61,00 m2. Nieruchomość częściowo ogrodzona i częściowo zagospodarowana, doprowadzone media. Bezpośredni dojazd do nieruchomości drogą o nawierzchni asfaltowej oraz utwardzonej.

Grunty niezabudowane - na pozostałej części działki nr 106 oraz na działkach nr 103, 187 o łącznej powierzchni 7,0975 ha znajdują się grunty przeznaczone pod uprawy polowe. Przewaga gruntów klasy V i VI. Grunty uprawiane, stosowane zabiegi. Bezpośredni dojazd do nieruchomości drogą o nawierzchni gruntowej.

UWAGI: istnieje rozbieżność między powierzchnią nieruchomości w KW a Informacjami o działkach (w KW 7,9400 ha, w Informacji o działkach - 8,3941 ha). Do wyceny przyjęto powierzchnię z Informacji o działkach.

Adres nieruchomości
99-140 Zimne Rydzyna, poczta Świnice Warckie
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Inne tereny zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze LD1Y/00043771/1, Sąd Rejonowy w Łęczycy IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
2 110 266,67 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
21 103,00 zł
Suma oszacowania
3 165 400,00 zł
Wysokość rękojmi
316 540,00 zł
Złożenie rękojmi do
13.08.2026 r. 23:59
Termin licytacji
18.08.2026 r. 09:00 - 25.08.2026 r. 09:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PKO BP S.A. O. Centrum w Zgierzu 10 1020 3440 0000 7502 0016 0044 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 14:00. Miejsce oględzin pod adresem: 99-140 Zimne Rydzyna, poczta Świnice Warckie.