Licytacja nieruchomości Lokal mieszkalny

map_dolnoslaskie
dolnośląskie
map_marker
Piławska 5/5c, 50-538 Wrocław

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu Stanisław Prus

Kancelaria Komornicza nr XIX we Wrocławiu

Kościuszki 6/10

50-038 Wrocław

Sygnatura: Km 758/22

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu Stanisław Prus Kancelaria Komornicza nr XIX we Wrocławiu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 01.07.2026 r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym dla Wrocławia-Krzyków we Wrocławiu, pod adresem ul. Podwale 30, 50-040 Wrocław, poczta WROCŁAW, numer sali 133, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

Lokal mieszkalny

Lokal mieszkalny położony we Wrocławiu przy ul. Piławskiej 5/5C o powierzchni użytkowej 49,03 m2. Lokal mieszkalny dwupoziomowy znajduje się na piątej kondygnacji (czwarte piętro) i składa się z pokoju z aneksem kuchennym i balkonem, łazienki z WC i przedpokoju na pierwszym poziomie oraz otwartej antresoli. Dla nieruchomości IV Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Wrocławia-Krzyków prowadzi księgę wieczystą KW nr WR1K/00167121/2. Z nieruchomością związany jest udział w wysokości 172/10000 w nieruchomości wspólnej, dla której prowadzona jest księga wieczysta WR1K/00143037/2.

Adres nieruchomości
Piławska 5/5c, 50-538 Wrocław, poczta Wrocław
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze WR1K/00167121/2, Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Agnieszka Joanna Kuc
Cena wywołania
374 775,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
3 748,00 zł
Suma oszacowania
499 700,00 zł
Wysokość rękojmi
49 970,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO BP SA III O/WROCŁAW 71 1020 5242 0000 2702 0019 6238 Rękojmię należy złożyć w terminie do 30.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przed licytacją w dniu 26 czerwca 2026 r. w godz. 17:00-18:00. Miejsce oględzin pod adresem: Piławska 5/5c, 50-538 Wrocław, poczta Wrocław.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.