Licytacja nieruchomości nieruchomość

map_mazowieckie
mazowieckie
map_marker
ul. Laskowska 25, 05-430 Celestynów

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Otwocku Magdalena Grzędzielska

Kancelaria Komornicza nr V w Otwocku

Andriollego 40/6

05-400 Otwock

Sygnatury: Km 760/22, Km 760/22 i inne

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Otwocku Magdalena Grzędzielska Kancelaria Komornicza nr V w Otwocku podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 11.06.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

nieruchomość

nieruchomości zabudowanej domem mieszkalnym, położonej pod adresem: 05-430 Celestynów, ul. Laskowska 25, dla której Sąd Rejonowy w Otwocku IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze WA1O/00023167/1, stanowiąca dz. ewid. 998/4, obręb 0001 Celestynów, miejscowość Celestynów, gmina Celestynów, powiat otwocki. Powierzchnia działki wynosi 645 m 2, powierzchnia użytkowa budynku mieszkalnego zlokalizowanego na działce wynosi około 181,88 m kw.

Działka o dość regularnym kształcie zbliżonym do prostokąta, działka ogrodzona ogrodzeniem z elementów metalowych między przęsłami murowanymi oraz ogrodzeniem z siatki metalowej oraz ogrodzeniem z elementów systemowych. Budynek mieszkalny przyłączony do miejskiej sieci elektrycznej, gazowej oraz wodociągowej, Kanalizacja - szambo. Wjazd i wejście na działkę od strony północnej poprzez bramę i furtkę. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej – ul. Laskowskiej. Dojazd na nieruchomość drogą asfaltową.

Opis budynku mieszkalnego.

Budynek wybudowany w technologii tradycyjnej - murowanej. Budynek parterowy z poddaszem użytkowym, budynek podpiwniczony. Budynek przykryty dachem o konstrukcji drewnianej, kryty blachą. W bryle budynku garaż w przyziemiu. Budynek ocieplony. Budynek o powierzchni użytkowej około 181,88 m kw. (powierzchnię przyjęto na podstawie danych wynikających z kartoteki budynków). Przyjęto stan techniczny budynku jako dobry, standard wykończenia budynku jako typowy. Nieruchomość zlokalizowana jest w pobliżu centralnej części miasta Celestynów. W pobliżu lokalne ciągi komunikacyjne. W pobliżu nieruchomości lokalne punkty handlowo – usługowe, przedszkole, szkoła podstawowa. W pobliżu przystanek autobusowy komunikacji podmiejskiej w odległości około 1 100 m od nieruchomości zlokalizowana jest stacja kolejki PKP Celestynów.

Adres nieruchomości
ul. Laskowska 25, 05-430 Celestynów, poczta Celestynów
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze WA1O/00023167/1, Sąd Rejonowy w Otwocku IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
605 902,67 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
6 060,00 zł
Suma oszacowania
908 854,00 zł
Wysokość rękojmi
90 885,40 zł
Złożenie rękojmi do
09.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
11.06.2026 r. 12:00 - 18.06.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PKO BP SA XII O/WARSZAWA 95 1020 1127 0000 1702 0013 3751 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 18:00. Miejsce oględzin pod adresem: ul. Laskowska 25, 05-430 Celestynów, poczta Celestynów.