Licytacja nieruchomości lokal mieszkalny

map_zachodnio_pomorskie
zachodniopomorskie
map_marker
Os. Zachód -/-, 73-110 Stargard

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Jacek Onyszkiewicz

Kancelaria Komornicza nr VII w Stargardzie

ul. Bydgoska 63

73-100 Stargard

Sygnatury: Kmp 78/95, Kmp 66/97

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Jacek Onyszkiewicz Kancelaria Komornicza nr VII w Stargardzie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 28.05.2026 r. o godz. 14:00 w Sądzie Rejonowym w Stargardzie, pod adresem ul. Okrzei 8, 73-110 STARGARD, poczta STARGARD, numer sali 205, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

lokal mieszkalny

* udział 1/3 należący do dłużnika P. Mariusza Krzak

* udział 1/3 należący do dłużnika P. Lecha Halko

w nieruchomości lokalowj - lokal mieszkalny nr 6, położony w budynku mieszkalnym wielorodzinnym, nr B 14/E przy ul. Osiedle Zachód w Stargardzie. Lokal mieszkalny nr 6, położony jest na II piętrze dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego, wielorodzinnego, składa się z czterech pokoi, kuchni, wc, łazienki, wc, oraz przedpokoju o łącznej powierzchni użytkowej 77,80 m2.Mieszkanie zostało wyposażone w instalacje: energii elektrycznej, wodno - kanalizacyjną, gazową, centralnego ogrzewania z sieci miejskiej, domofonową, RTV. Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy w Stargardzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr KW SZ1T/00109228/1. Z lokalem związany jest udział w wysokości 57/10000 w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt, oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku włascicieli lokali, objety księgą wieczystą nr SZ1T/00092287/9.

Suma oszacowania udziału 1/3 należącego do dłużnika P. Mariusza Krzak wynosi : 145 500,00 zł.

zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 109 125,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 14 550,00 zł - najpóźniej do dnia 27.05.2026 r.

Suma oszacowania udziału 1/3 należący do dłużnika P. Lech Halko wynosi : 145 500,00 zł.

Adres nieruchomości
Os. Zachód -/-, 73-110 Stargard, poczta Stargard
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze SZ1T/00109228/1, Sąd Rejonowy w Stargardzie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Lech Halko
Cena wywołania
218 250,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
2 183,00 zł
Suma oszacowania
291 000,00 zł
Wysokość rękojmi
29 100,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PEKAO I O. w Stargardzie 80 1240 3901 1111 0000 4223 7738 Rękojmię należy złożyć w terminie do 27.05.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 10:00. Miejsce oględzin pod adresem: Os. Zachód -/-, 73-110 Stargard, poczta Stargard.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.