Licytacja nieruchomości nieruchomość

map_kujawsko_pomorskie
kujawsko-pomorskie
map_marker
działka nr 100/1, 86-111 Gruczno

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Rafał Barsukiewicz

Kancelaria Komornicza Nr IV w Świeciu

Mały Rynek 3

86-100 Świecie

Sygnatury: GKm 157/20, Km 890/25

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Świeciu Rafał Barsukiewicz Kancelaria Komornicza Nr IV w Świeciu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 19.06.2026 r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Świeciu, pod adresem ul. Sądowa 12, 86-100 ŚWIECIE, poczta ŚWIECIE, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

nieruchomość

nieruchomość gruntowa niezabudowana o pow. 1,7980 ha
Adres nieruchomości
działka nr 100/1, 86-111 Gruczno, poczta Gruczno
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze BY1S/00061561/8, Sąd Rejonowy w Świeciu V Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Bożenna Trochowska
Cena wywołania*
75 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
758,00 zł
Suma oszacowania
101 000,00 zł (w tym VAT 23%)
Wysokość rękojmi
10 100,00 zł

*) cena wywołania zawiera podatek VAT

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO Bank Polski SA 97102014620000700203585858 Rękojmię należy złożyć w terminie do 18.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przed licytacją w dniu 11 czerwca 2026 r. w godz. 10:00-10:30. Miejsce oględzin pod adresem: działka nr 100/1, 86-111 Gruczno, poczta Gruczno.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.