Licytacja nieruchomości nieruchomość poł. Borówiec Uroczysko 1

map_wielkopolskie
wielkopolskie
map_marker
Uroczysko 1, 62-023 Borówiec

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Bernard Gust

Kancelaria Komornicza nr III w Środzie Wielkopolskiej

Ks. Kegla 4/4

63-000 Środa Wielkopolska

Sygnatura: Km 69/22

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Środzie Wielkopolskiej Bernard Gust Kancelaria Komornicza nr III w Środzie Wielkopolskiej podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 24.06.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

nieruchomość poł. Borówiec Uroczysko 1

Nieruchomość stanowiąca działkę ewidencyjną nr 24/24 o powierzchni 679m2 zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym o powierzchni użytkowej 527,88m2. Działka 24/24 nie ma zorganizowanego wjazdu z drogi publicznej - dojazd odbywa się przez sąsiednią nieruchomość natomiast wejście na posesję możliwe jest furtką w północno-wschodnim narożniku działki. Od frontu posesję otacza murowany parkan z kształtek klinkierowych ze stalowymi kutymi przęsłami. Od strony zachodniej ogrodzenie z siatki, natomiast od strony wschodniej i południowej teren nieogrodzony zagospodarowany wspólnie z sąsiednią nieruchomością. Nieruchomość przylega od strony północnej do drogi publicznej. Jest wyposażona w przyłącza energii elektrycznej, wody, gazu oraz szambo.

Budynek mieszkalny wolnostojący podpiwniczony składa się z dwóch podstawowych części. Pierwszej - parterowej z poddaszem użytkowym, dachem wielospadowym krytym dachówką ceramiczną i drugiej - parterowej ze świetlikiem w dachu i tarasem widokowym, otwartym na stronę południowo - zachodnią, z którego roztacza się rozległy widok na położony w głębi staw i dolinę rzeki Głuszynki. Obiekt został wzniesiony w 2005 r. w konstrukcji tradycyjnej murowanej, uzupełnianej elementami konstrukcyjnymi stalowymi i żelbetowymi. Jest użytkowany na cele mieszkalne.

Układ funkcjonalny obejmuje na poziomie parteru wiatrołap, garderobę, centralnie usytuowany hol ze schodami prowadzącymi na piętro, kuchnię z częścią jadalną, duży pokój dzienny, gabinet, pokój gościnny oraz toaletę. Na poziomie parteru zlokalizowane są również dwa tarasy dostępne z pokoju dziennego oraz pokoju gościnnego. Na poddaszu wzdłuż antresoli stanowiącej ciąg komunikacyjny usytuowano cztery sypialnie oraz łazienkę. Na poziomie poddasza znajduje się jeden taras dostępny z antresoli. W piwnicy znajduje się pokój rekreacyjny, pralnia/suszarnia, kotłownia, magazynek, modelarnia oraz łazienka. Dostęp do wszystkich pomieszczeń zapewnia centralnie usytuowany korytarz. Dostęp do dwustanowiskowego garażu przez przedsionek, w którym znajdują się schody prowadzące na parter, połączony z korytarzem. Powierzchnia zabudowy budynku wynosi 291m2, powierzchnia użytkowa jest równa 527,88m2.

Działka ewidencyjna nr 24/25 o powierzchni 2489m2, na której znajduje się fragment budynku z makietą kolejową. Nieruchomość usytuowana jest przy ul. Uroczysko 1 w miejscowości Borówiec. Nieruchomość położona jest we wschodniej części miejscowości, w enklawie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej w otoczeniu trwałych użytków zielonych oraz terenów leśnych. Dojazd do nieruchomości zapewnia nieutwardzona droga publiczna.

Na terenie działki zlokalizowany jest fragment nie ujawnionego w ewidencji gruntów i budynków budynku, w którym znajduje się makieta kolejowa. Pozostały teren stanowi zagospodarowana zieleń ozdobna, w tym kilkudziesięcioletnie, okazałe drzewa i krzewy oraz mniejsze nasadzenia wieloletnie wraz z elementami małej architektury oraz fragment stawu rybnego zajmujący południową część działki.

Działki będące przedmiotem licytacji stanowią łączność funkcjonalną z sąsiednimi działkami nr 24/20 oraz 25/3 - wspólna brama wjazdowa z napędem elektrycznym, jak również utwardzony plac pomiędzy budynkami, a także powiązania instalacji budynków.

Adres nieruchomości
Uroczysko 1, 62-023 Borówiec, poczta Borówiec
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
  • księga wieczysta (NKW) o numerze PO1D/00031685/3, Sąd Rejonowy w Środzie Wlkp. Wydział V Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania*
2 312 115,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
23 122,00 zł
Suma oszacowania
3 082 820,00 zł (w tym VAT)
Wysokość rękojmi
308 282,00 zł
Złożenie rękojmi do
22.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
24.06.2026 r. 12:00 - 01.07.2026 r. 12:00

*) cena wywołania zawiera podatek VAT

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Erste Bank Polska S.A. 1 O. w Środzie Wielkopolskiej 29 1090 1418 0000 0001 1145 0643 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 18:00. Miejsce oględzin pod adresem: Uroczysko 1, 62-023 Borówiec, poczta Borówiec.