Licytacja nieruchomości działka nr ewid. 5944/1 (udział 1/2) oraz innych

map_podkarpackie
podkarpackie
map_marker
37-111 Rakszawa

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Łańcucie Jacek Wróbel

Kancelaria Komornicza nr III w Łańcucie

Piłsudskiego 68

37-100 Łańcut

Sygnatura: Km 2241/11

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Łańcucie Jacek Wróbel Kancelaria Komornicza nr III w Łańcucie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 02.07.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

1

udział (1/4) we własności nieruchomości oznaczonej jako działka nr ewid. 3512/1

działka 3512/1 o pow. 0,2500ha opisana jako grunty leśne LsIV, teren położenia płaski. Kształt działki zbliżony do prostokąta. Ukształtowanie terenu oraz cechy geometryczne działki korzystne.Działka położona jest przy istniejącej i utwardzonej drodze (dr) będącej w samoistnym posiadaniu Gminy. runt porasta drzewostan. Działka objęta uproszczonym planem urządzania lasu na okres 01.01.2021 do 31.12.2030r. W załączeniu do operatu kopia wypisu taksacyjnego z uproszczonego planu urządzania lasu.W zakresie komunikacyjnym - istniejący dojazd.

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty zadrzewione i zakrzewione
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze RZ1A/00031935/3, Sąd Rejonowy w Łańcucie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
2 812,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
29,00 zł
Suma oszacowania
3 750,00 zł
Wysokość rękojmi
375,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00
2

udział (1/4) we własności nieruchomości oznaczonej jako działka nr ewid. 3698

działka 3698 pow. 0,5500ha opisana jako grunty leśne LsIV, teren położenia płaski. Kształt działki zbliżony do prostokąta. Ukształtowanie terenu oraz cechy geometryczne działki korzystne. Działka położona jest przy istniejącej i utwardzonej drodze (dr) będącej w samoistnym posiadaniu Gminy. Grunt porasta drzewostan. Działka objęta uproszczonym planem urządzania lasu na okres 01.01.2021 do 31.12.2030 r. Przez teren działki przebiega linia lektroenergetyczna, w zakresie komunikacyjnym - istniejący dojazd

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty zadrzewione i zakrzewione
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
6 187,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
62,00 zł
Suma oszacowania
8 250,00 zł
Wysokość rękojmi
825,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00
3

działka nr ewid. 6657/2

Działka 6657/2 - pow. 0,19ha, opisana jako łąki trwałe ŁIV. Teren położenia płaski. Kształt działki zbliżony do wydłużonego prostokąta alternatywnie dający możliwość ograniczonego zagospodarowania. Działki położone są bezpośrednio przy drodze - ulicy Żardeckiego o nawierzchni bitumicznej prowadzącej przez miejscowość. Na dzień wizji lokalnej działki niezabudowane. Teren niezagospodarowany, porośnięty dziką roślinnością. Przez teren działki przebiega sieć wodna, w zakresie komunikacyjnym istniejący dojazd.

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Łąki trwałe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze RZ1A/00068947/8, Sąd Rejonowy w Łańcucie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
16 500,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
165,00 zł
Suma oszacowania
22 000,00 zł
Wysokość rękojmi
2 200,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00
4

działka nr ewid. 3709 (udział 1/2)

działka 3709 pow. 0,6400ha, opisana jako grunty leśne LsV, teren położenia płaski, kształt działki zbliżony do prostokąta. Ukształtowanie terenu oraz cechy geometryczne działki korzystne. Z dostępnych źródeł wynika, iż działka nie posiada prawnie zagwarantowanego dostępu do drogi publicznej. W odległości ok. 100 m w linii prostej utwardzona droga będąca w samoistnym posiadaniu Gminy. Grunt porasta drzewostan. Działka objęta uproszczonym planem urządzania lasu na okres 01.01.2021 do 31.12.2030 r.

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Lasy
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
12 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
128,00 zł
Suma oszacowania
17 000,00 zł
Wysokość rękojmi
1 700,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00
5

działka nr ewid. 6382/1 (udział 1/2)

działka 6382/1 pow. 0,3508ha - opisana jako łąki trwałe ŁIV, teren położenia płaski. Kształt działki zbliżony do prostokąta alternatywnie dający możliwość racjonalnego zagospodarowania. Z dostępnych źródeł wynika iż, działka nie posiada prawnie zagwarantowanego dostępu do drogi publicznej. W odległości ok. 60m w linii prostej boczna droga o nawierzchni bitumicznej prowadząca przez miejscowość. Na dzień wizji lokalnej działka niezabudowana. Teren niezagospodarowany, porośnięty dziką roślinnością. Przez teren działki przebiega sieć kanalizacyjna, telekomunikacyjna i elektroenergetyczna.

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Łąki trwałe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze RZ1A/00007288/5, Sąd Rejonowy w Łańcucie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
49 500,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
495,00 zł
Suma oszacowania
66 000,00 zł
Wysokość rękojmi
6 600,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00
6

działka nr ewid. 5944/1 (udział 1/2)

działka 5944/1 pow. 0,0400ha opisana jako grunty leśne LsV, teren położenia zbliżony do wąwozu. Ukształtowanie terenu oraz cechy geometryczne działki niekorzystne. Działka położona jest przy istniejącej gruntowej drodze (dr) będącej w samoistnym posiadaniu Gminy. Grunt porasta drzewostan. Działka objęta uproszczonym planem urządzania lasu na okres 01.01.2021 do 31.12.2030r.

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Lasy
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
8,00 zł
Suma oszacowania
1 000,00 zł
Wysokość rękojmi
100,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00
7

działka nr ewid. 6300 zabudowana (udział 1/2)

działka 6300 (zabudowana): działka o powierzchni 0,23ha (Br-PsVI) położna jest w terenie płaskim. Kształt stosunkowo regularny. Teren uporządkowany i zagospodarowany. Na dzień oględzin nieruchomość jest użytkowana zgodnie z przeznaczeniem. Na działce zlokalizowany jest budynek o funkcji mieszkalnej jednorodzinnej oraz zabudowa towarzysząca - gospodarcza. Wg. danych ewidencyjnych powierzchnia zabudowy budynków wynosi: mieszkalnego: 105 m2 (kondygnacje p/n 1/2); gospodarczych: 149 m2, 21 m2, 50 m2 (kondygnacje p/n 0/1). Na działce pojedyncze drzewa oraz zieleń urządzona. Teren nieruchomości jest ogrodzony. Dojazd do nieruchomości z drogi głównej prowadzącej przez miejscowość o nawierzchni bitumicznej istniejącym zjazdem bezpośrednio na teren posesji. Na terenie działki urządzone są podejścia i podjazd. Na przedmiotowym terenie oraz terenie sąsiednim - dostępność w zakresie: energetyki, dostarczania gazu, wody, usuwania ścieków i odpadów. Teren posiada dostępność w zakresie: komunikacyjnym (istniejąca droga). Budynek jest wyposażony w następujące instalacje: elektryczna, wodna, kanalizacyjna, gazowa, centralnego ogrzewania,

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
171 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 718,00 zł
Suma oszacowania
229 000,00 zł
Wysokość rękojmi
22 900,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00
8

działka nr ewid. 6657/1

Niekorzystne cechach geometryczne obu działek - wąski wydłużony prostokąt. Działka 6657/1 - pow. 0,07ha, opisana jako łąki trwałe ŁIV. Teren położenia płaski. Kształt działki zbliżony do wydłużonego prostokąta alternatywnie dający możliwość ograniczonego zagospodarowania. Teren niezagospodarowany, porośnięty dziką roślinnością. Przez teren działki przebiega sieć wodna, w zakresie komunikacyjnym istniejący dojazd.

Adres nieruchomości
37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Łąki trwałe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
6 000,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
60,00 zł
Suma oszacowania
8 000,00 zł
Wysokość rękojmi
800,00 zł
Złożenie rękojmi do
30.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.07.2026 r. 12:00 - 09.07.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: BANK SPÓŁDZIELCZY W ŁAŃCUCIE 77 9177 0008 2001 0001 8252 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 11:00. Miejsce oględzin pod adresem: 37-111 Rakszawa, poczta Rakszawa.