Licytacja nieruchomości Budynki mieszkalne

map_slaskie
śląskie
map_marker
42-350 Winowno

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie Mateusz Czapliński

Kancelaria Komornicza nr II w Myszkowie

ul. Kościuszki 14

42-300 Myszków

Sygnatura: Kmp 22/15

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Myszkowie Mateusz Czapliński Kancelaria Komornicza nr II w Myszkowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 18.06.2026 r. o godzinie 11:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

Budynki mieszkalne

Nieruchomość sklada się z dziełek gruntu o numerach ewidencyjnych: 2266, 2919, 2920, 2223/1, 2223/2, 2223/3. Stan prawny zawarty w ksiedze wieczystej jest niezgodny ze stanem faktycznym zawartym w ewidencji gruntów, ponieważ działka gruntu nr 2223 uległa podzialowi na działki: 2223/1, 2223/2, 2223/3.

Działki gruntu nr 2919 i 2920 położone w Winownie ulica Opolska 7 o łącznej powierzchnij 6.544 m2 zbudowane są budynkiem mieszkalnym typu bliźniak o powierzchni użytkowej 113 m2. Stan surowy zamknięty. Instalacje: piec-na ekogroszek. Uwaga: w obrębie działki 2920 podlegającej wycenie znajduje się jedynie połowa domu. Budynek fizycznie nie jest podzielony. Kształt działek w miarę regularny zbliżony do dwóch prostokątów o dużej różnicy boków. Teren jedynie w niewielkiej części ogrodzony, porośnięty. Nieruchomość z dostępem do enerii, wody oraz gazu. Przeznaczenie gospodarcze zgodnie z ustaleniami miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Koziegłowy działka nr 2919 położona jest w strefie oznaczonej symbolem X-R tereny rolnicze z dopuszczeniem zabudowy zagrodowej. Działka nr ewidencyjny 2920 położona jest w strefie oznaczonej symbolem - X-R tereny rolnicze z dopuszczeniem zabudowy zagrodowej oraz X-MN1 tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej.

Działki gruntu nr 2223/1, 2223/2, 2223/3 oraz 2266 położone w Winownie ulica Opolska 6 o łącznej powierzchni 10.967 m2 zbudowane są budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym w złym stanie technicznym o powierzchni użytkowej 76 m2 , budynkiem gospodarczym o powierzchni użytkowej 71 m2 oraz budynkie stodoły o powierzchni użytkowej 109 m2. Budynki w złym stanie tecnicznym. Instalacje do wymiany. Kształt działek w miarę regularny zbliżony do prostokąta o dużej różnicy boków. Teren jedynie w niewielkiej części ogrodzony, porośnięty. Nieruchomość z dostępem do energii, wody, gazu. Przeznaczenie gospodarcze zgodnie z ustaleniami miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Koziegłowy działki nr 2266, 2223/1, i 2223/2 położone są w strefie oznaczonym symbolem X-MN1 tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej, działka oznaczona nr 2223/3 położona jest w strefie oznaczonej symbolem X-P tereny produkcyjne.

W dziale III księgi wieczystej wpisane jest dla jednej osoby prawo dożywocia określone art 908 par1 Kodeksu Cywilnego - prawo wygasło ponieważ osoba zmarła, zostało to potwierdzone przez Urząd Stanu Cywilnego.

Adres nieruchomości
42-350 Winowno , poczta Koziegłowy
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze CZ1M/00115699/7, Sąd Rejonowy w Myszkowie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
126 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 268,00 zł
Suma oszacowania
169 000,00 zł
Wysokość rękojmi
16 900,00 zł
Złożenie rękojmi do
16.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
18.06.2026 r. 11:00 - 25.06.2026 r. 11:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: INGBSK O. w Myszkowie ul.Kopernika 4 79 1050 1168 1000 0005 0081 4090 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 11:00 do 15:00. Miejsce oględzin pod adresem: 42-350 Winowno , poczta Koziegłowy.