Licytacja nieruchomości nieruchomość gruntowa niezabudowana dz. nr 87

map_swietokrzyskie
świętokrzyskie
map_marker
Szyszczyce, 26-020 Szyszczyce

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Busku - Zdroju Przemysław Rogala

Kancelaria Komornicza nr V w Busku Zdroju

Kościuszki 60/114

28-100 Busko - Zdrój

Sygnatura: GKm 28/25

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku - Zdroju Przemysław Rogala Kancelaria Komornicza nr V w Busku Zdroju podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) rozpocznie się druga licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

1

nieruchomość gruntowa niezabudowana działka nr 87

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiąca działkę nr 87 o powierzchni 2,3600 ha z obrębu 0022 Szyszczyce, gm. Chmielnik, w powiecie kieleckim w województwie świętokrzyskim dla której Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1B/00073769/7.

Nieruchomość oznaczona jako działka ewid. nr 87 obr. Szyszczyce stanowi grunt orny oraz łąki trwałe - bonitacja i zdolność produkcyjna gleby średnia - klasy IVa, oraz IVb. Kultura gleby dobra - zadbane uprawy, odpowiednio utrzymana gleba przy pomocy zabiegów agrotechnicznych, gleba dobrze napowietrzona. Kształt działki wydłużony, zbliżony do trapezu, ukształtowanie powierzchni działki ze spadkiem. Działka położona jest w sąsiedztwie podobnych gruntów ornych.

Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Chmielnik uchwalonego uchwałą Nr III/24/2002 Rady Miejskiej w Chmielniku z dnia 28 grudnia 2002 r. z późniejszymi zmianami, działka ewid. nr 87 obręb Szyszczyce położona jest na terenie oznaczonym jako - obszary rolniczej przestrzeni produkcyjnej.

Adres nieruchomości
Szyszczyce, 26-020 Szyszczyce, poczta Chmielnik
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze KI1B/00073769/7, Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
52 250,67 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
523,00 zł
Suma oszacowania
78 376,00 zł
Wysokość rękojmi
7 837,60 zł
Złożenie rękojmi do
06.07.2026 r. 23:59
Termin licytacji
08.07.2026 r. 10:00 - 15.07.2026 r. 10:00
2

nieruchomość gruntowa niezabudowana działka nr 88

Przedmiotem licytacji jest nieruchomość gruntowa niezabudowana stanowiąca działkę nr 88 o powierzchni 0,9100 ha z obrębu 0022 Szyszczyce, gm. Chmielnik, w powiecie kieleckim w województwie świętokrzyskim dla której Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1B/00074089/3.

Nieruchomość oznaczona jako działka ewid. nr 88 obr. Szyszczyce stanowi grunt orny oraz łąki trwałe - bonitacja i zdolność produkcyjna gleby średnia - klasy IVa, oraz IVb. Kultura gleby dobra - zadbane uprawy, odpowiednio utrzymana gleba przy pomocy zabiegów agrotechnicznych, gleba dobrze napowietrzona. Kształt działki wydłużony, zbliżony do trapezu, ukształtowanie powierzchni działki ze spadkiem. Działka położona jest w sąsiedztwie podobnych gruntów ornych.

Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Chmielnik uchwalonego uchwałą Nr III/24/2002 Rady Miejskiej w Chmielniku z dnia 28 grudnia 2002 r. z późniejszymi zmianami, działka ewid. nr 88 obręb Szyszczyce położona jest na terenie oznaczonym jako - obszary rolniczej przestrzeni produkcyjnej.

Adres nieruchomości
Szyszczyce, 26-020 Szyszczyce, poczta Chmielnik
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze KI1B/00074089/3, Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
20 147,33 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
202,00 zł
Suma oszacowania
30 221,00 zł
Wysokość rękojmi
3 022,10 zł
Złożenie rękojmi do
06.07.2026 r. 23:59
Termin licytacji
08.07.2026 r. 10:30 - 15.07.2026 r. 10:30

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Bank BNP Paribas S.A. 26 1600 1462 1826 6626 0000 0003 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 18:00. Miejsce oględzin pod adresem: Szyszczyce, 26-020 Szyszczyce, poczta Chmielnik.