Licytacja nieruchomości Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 99,55m2

map_lubuskie
lubuskie
map_marker
Konradowo 1F/1, 67-400 Wschowa

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym we Wschowie Jędrzej Tamborski

Kancelaria Komornicza nr I we Wschowie

ul. Pocztowa 16/5

67-400 Wschowa

Sygnatura: Km 605/24

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Wschowie Jędrzej Tamborski Kancelaria Komornicza nr I we Wschowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 24.07.2026 r. o godz. 09:30 w Sądzie Rejonowym we Wschowie, pod adresem Pl. Kosynierów 1C, 67-400 WSCHOWA, poczta WSCHOWA, numer sali 106, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

Lokal mieszkalny o powierzchni użytkowej 99,55m2

Lokal mieszkalny wraz z udziałem w gruncie i częściach wspólnych budynku, wynoszącym 20705/2745 usytuowany jest w budynku mieszkalnym dwulokalowym, niepodpiwniczonym, z częściowo użytkowym poddaszem, w pozostałej części pełniącym funkcję strychu nieużytkowego. Powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi 99,55m2 (w tym powierzchnia parteru wynosi 61,14m2, powierzchnia poddasza 38,41m2), powierzchnia przynależnych budynków gospodarczych wynosi 46,75m2, powierzchni przynależnego strychu wynosi 6,75m2. Układ funkcjonalny lokalu obejmuje na parterze dwa pokoje mieszkalne, kuchnię, łazienkę, korytarz wewnętrzny oraz korytarz wejściowy, w którym zainstalowany jest kocioł centralnego ogrzewania na pellet, zamontowany w 2024 roku. Na poddaszu użytkowym znajdują się dwa pokoje i hol komunikacyjny, natomiast w pozostałej części – strych o charakterze gospodarczym, niewykończony, bez instalacji grzewczej. Nieruchomość położona na działce oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków nr 561/16 o powierzchni 0,1066 ha. Nieruchomość posiada niepełne wyposażenie w sieci technicznego uzbrojenia: w, e, kanalizacja - lokalna. Bezpośredni dojazd do nieruchomości drogą publiczną o nawierzchni utwardzonej – droga o kategorii drogi powiatowej, oznaczona nr działki 490.

Adres nieruchomości
Konradowo 1F/1, 67-400 Wschowa, poczta Wschowa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (KW) o numerze ZG1W/00016318/9, Sąd Rejonowy we Wschowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Joanna Guziak
Cena wywołania
156 000,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 560,00 zł
Suma oszacowania
208 000,00 zł
Wysokość rękojmi
20 800,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas BP SA 54 1600 1462 1889 3532 0000 0001 Rękojmię należy złożyć w terminie do 23.07.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 18:00. Miejsce oględzin pod adresem: Konradowo 1F/1, 67-400 Wschowa, poczta Wschowa.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.