Licytacja nieruchomości 1/6 działki gruntu o nr ew. 315/1 oraz innych

map_lubelskie
lubelskie
map_marker
Starościce, 21-020 Milejów

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie Jakub Michta

Kancelaria Komornicza nr IX w Lublinie

ul. Chopina 25/36

20-023 Lublin

Sygnatura: Kmp 174/02

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód w Lublinie Jakub Michta Kancelaria Komornicza nr IX w Lublinie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 17.06.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

1

1/6 działki gruntu o nr ew. 311/1

1/6 działki gruntu o nr ew. 311/1 niezabudowanej, nieogrodzonej, działka gruntu rolnego o powierzchni 0,28 ha. Działka cechuje się niską klasą ziemi (PsV, W-PSV). Działka o kształcie zbliżonym do rombu. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Adres nieruchomości
Starościce, 21-020 Milejów, poczta Milejów
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze LU1I/00120192/7, Sąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
1 200,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
12,00 zł
Suma oszacowania
1 600,00 zł
Wysokość rękojmi
160,00 zł
Złożenie rękojmi do
15.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
17.06.2026 r. 12:00 - 24.06.2026 r. 14:00
2

1/6 działki gruntu o nr ew. 317

1/6 działki gruntu o nr ew. 317 niezabudowanej, nieogrodzonej, działka gruntu rolnego o powierzchni 0,15 ha, cechuje się średnią klasą ziemi (RIIIb, RIVa). Działka foremna o kształcie prostokąta o szerokości boków około 15,00 m oraz długości około 100.00 m. Działka nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej.

Adres nieruchomości
Starościce, 21-020 Milejów, poczta Milejów
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze LU1I/00120192/7, Sąd Rejonowy w Janowie Lubelskim IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
862,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
9,00 zł
Suma oszacowania
1 150,00 zł
Wysokość rękojmi
115,00 zł
Złożenie rękojmi do
15.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
17.06.2026 r. 12:00 - 24.06.2026 r. 14:00
3

1/6 działki gruntu o nr ew. 311/2

1/6 działki gruntu o nr ew. 311/2 niezabudowanej, nieogrodzonej, działka gruntu rolnego o powierzchni 0,31 ha. Działka cechuje się słabą klasy ziemią (PsV). Działka nieforemna, posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej

Adres nieruchomości
Starościce, 21-020 Milejów, poczta Milejów
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
1 350,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
14,00 zł
Suma oszacowania
1 800,00 zł
Wysokość rękojmi
180,00 zł
Złożenie rękojmi do
15.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
17.06.2026 r. 12:00 - 24.06.2026 r. 14:00
4

1/6 działki gruntu o nr ew. 315/3

1/6 działki gruntu o nr ew. 315/3 o powierzchni 1100 m2. o kształcie prostokąta (długości boków około 50,00 m oraz szerokości około 23,00 m), nieogrodzona, teren działki płaski, usytuowana w kompleksie gruntów ornych, użytków trwałych zielonych oraz w sąsiedztwie zabudowy zagrodowej. Działka posiada bezpośredni dostęp do gruntowej drogi dojazdowej. Zabudowana:

- budynkiem mieszkalnym jednorodzinny wolnostojący o powierzchni zabudowy 91,00 m2, częściowo podpiwniczonym, posiadającym strych użytkowy. Budynek wykonany w technologii tradycyjnej murowanej, oddany do użytkowania około 1993 roku. Nieruchomość składa się z kuchni, korytarza, salonu, dwóch pokoi, łazienki z WC. Na poddaszu znajduje się dodatkowa sypialnia. Nieruchomość posiada dostęp do sieci wodociągowej, elektroenergetycznej, kanalizacja własna – szambo.

- budynkiem gospodarczym z garażem, jednokondygnacyjnym o powierzchni zabudowy 27,00 m2. Ściany murowane z cegły, otynkowane. Strop drewniany. Nieruchomość posiada dach dwuspadowy konstrukcji 24 drewnianej pokryty szarą blachodachówką. Stolarka drzwiowa: Drewniana. Wrota garażowe metalowe. Stolarka okienna: PCV.

Adres nieruchomości
ul. Starościcie, 21-020 Gmina Milejów, poczta Starościce
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze LU1I/00126265/2, Sąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
27 600,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
276,00 zł
Suma oszacowania
36 800,00 zł
Wysokość rękojmi
3 680,00 zł
Złożenie rękojmi do
15.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
17.06.2026 r. 12:00 - 24.06.2026 r. 14:00
5

1/6 działki gruntu o nr ew. 315/2

1/6 działki gruntu o nr ew. 315/2 niezabudowanej, nieogrodzonej, działka gruntu rolnego o powierzchni 0,65 ha. Działka z przewagą średniej klasy ziemi (RIIIb, RIVa). Działka foremna o kształcie ściętego prostokąta. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Adres nieruchomości
Starościce, 21-020 Milejów, poczta Milejów
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
4 125,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
42,00 zł
Suma oszacowania
5 500,00 zł
Wysokość rękojmi
550,00 zł
Złożenie rękojmi do
15.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
17.06.2026 r. 12:00 - 24.06.2026 r. 14:00
6

1/6 działki gruntu o nr ew. 315/1

1/6 działki gruntu o nr ew. 315/1 niezabudowanej, nieogrodzonej działka gruntu rolnego o powierzchni 0,83 ha. Działka z przewagą średniej klasy ziemi (RIIIb, RIVa, PSVI). Działka foremna o kształcie prostokąta o szerokości boków około 53,00 m oraz długości około 145.00. Działka posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej.

Adres nieruchomości
Starościce, 21-020 Milejów, poczta Milejów
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
Cena wywołania
5 325,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
54,00 zł
Suma oszacowania
7 100,00 zł
Wysokość rękojmi
710,00 zł
Złożenie rękojmi do
15.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
17.06.2026 r. 12:00 - 24.06.2026 r. 14:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PEKAO O. w Lublinie ul.Krakowskie Przedmieście 72 87 1240 5497 1111 0000 5004 9495 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienione nieruchomości można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 18:00.