Licytacja nieruchomości PL1C/00051688/0

map_mazowieckie
mazowieckie
map_marker
Pajewo Wielkie, 06-420 Pajewo Wielkie

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Małgorzata Łepek

Kancelaria Komornicza nr I w Ciechanowie

Płońska 53

06-400 Ciechanów

Sygnatura: Km 413/25

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ciechanowie Małgorzata Łepek Kancelaria Komornicza nr I w Ciechanowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 25.06.2026 r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie, pod adresem ul. St. Mikołajczyka 5/6, 06-400 CIECHANÓW, poczta CIECHANÓW, odbędzie się druga licytacja nieruchomości:

PL1C/00051688/0 - zabudowana nieruchomość gruntowa

Przedmiotem licytacji jest zabudowana nieruchomość gruntowa zlokalizowana w obrębie 0020 Pajewo Wielkie, gmina Gołymin-Ośrodek, powiat ciechanowski, woj.mazowieckie. Według ewidencji gruntów nieruchomość oznaczona jako działka nr 70 o powierzchni 0,0924ha. Nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym konstrukcji murowanej o powierzchni zabudowy 98m2, powierzchni użytkowej 76,35m2 oraz budynkiem garażu konstrukcji stalowej o powierzchni zabudowy 30m2, powierzchni użytkowej 29,50m2. Teren działki płaski, kształt nieregularny, ogrodzony. Teren działki w części utwardzony kostką brukową. Uzbrojenie terenu obejmuje przyłącze sieci energetycznej, wodociągowej, kanalizacja z odpływem do zbiorników zewnętrznych z drenażem typu ekologicznego. Dostęp do drogi publicznej oznaczonej jako działka nr 78/1 zapewnia droga gminna o nawierzchni gruntowej przylegająca bezpośrednio od strony południowej oznaczona według ewidencji gruntów jako działka nr 33. Nieruchomość zabudowana budynkiem mieszkalnym- Parametry kubaturowe (dane wg projektu): powierzchnia zabudowy: 98,00 m2,powierzchnia użytkowa: 76,35 m2, powierzchnia netto: 80,89 m2, powierzchnia całkowita: 96,10 m2. Przedmiotowy obiekt stanowi wolnostojący budynek mieszkalny, parterowy z poddaszem nieużytkowym, niepodpiwniczony konstrukcji murowanej. Obiekt wybudowany w 2017r. Obiekt w średnio korzystnym stanie technicznym, standard średnio korzystny. Budynek oddany do użytku na podstawie zawiadomienia o zakończeniu prac budowlanych, organ nie wniósł sprzeciwu do zawiadomienia. Ponadto na niruchomości znajduje się wolnostojący budynek garażu, parterowy bez podpiwniczenia. Budynek bez instalacji. Budynek został wybudowany bez dokumentacji technicznej, bez zgłoszenia prac budowlanych. Budynek nie jest naniesiony na mapę zasadniczą, nie jest zobiektowany w kartotece budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Ciechanowie.

Adres nieruchomości
Pajewo Wielkie, 06-420 Pajewo Wielkie, poczta Pajewo Wielkie
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze PL1C/00051688/0, Sąd Rejonowy w Ciechanowie VI Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
BOGDAN WITKOWSKI
Cena wywołania
213 606,67 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
2 137,00 zł
Suma oszacowania
320 410,00 zł
Wysokość rękojmi
32 041,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO Oddział 1 w Ciechanowie 98 1020 1592 0000 2502 0203 6036 Rękojmię należy złożyć w terminie do 25.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 12:00 do 14:00. Miejsce oględzin pod adresem: Pajewo Wielkie, 06-420 Pajewo Wielkie, poczta Pajewo Wielkie.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.