Licytacja nieruchomości grunty orne

map_lubuskie
lubuskie
map_marker
66-320 Rybojady

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu Radosław Brzeźniak

Kancelaria Komornicza nr I w Międzyrzeczu

ul. Piastowska 32

66-300 Międzyrzecz

Sygnatury: Km 874/24, Km.875/24

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu Radosław Brzeźniak Kancelaria Komornicza nr I w Międzyrzeczu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 02.06.2026 r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu, pod adresem ul. Wojska Polskiego 1, 66-300 MIĘDZYRZECZ, poczta MIĘDZYRZECZ, numer sali 4, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

grunty orne

działka gruntu nr ew.238/8 o powierzchni 3,5950 ha,, działka znajduje się na terenach uzbrojonych w sieć elektroenergetyczną, nad działką przechodzi napowietrzna linia NN, na jej terenie trzy drewniane słupy, dojazd do działki drogą gruntową. Droga przejezdna, częściowo pozarastana trawą. Działka nie posiada bezpośrednego dostępu do drogi publicznej. Działka nr ew. 238/6, przez którą możliwy jest dojazd do nieruchomości stanowi własność Skarbu Państwa (KOWR),

Adres nieruchomości
66-320 Rybojady, poczta Trzciel
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze GW1M/00049271/5, Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu V Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Dominik Nowak
Cena wywołania*
229 500,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
2 295,00 zł
Suma oszacowania
306 000,00 zł (w tym VAT 23%)
Wysokość rękojmi
30 600,00 zł

*) cena wywołania zawiera podatek VAT

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO Oddział 1 w Sulęcinie 46 1020 2036 0000 0202 0040 5415 Rękojmię należy złożyć w terminie do 01.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 13:00 do 13:30. Miejsce oględzin pod adresem: 66-320 Rybojady, poczta Trzciel.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.