Licytacja nieruchomości dzielnica Praga Południe, pow.105,10m2,

map_mazowieckie
mazowieckie
map_marker
ul. Floriana Znanieckiego 16c/32, 03-980 Warszawa

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie Małgorzata Pluskota

Kancelaria Komornicza nr XIX w Warszawie

Dęblińska 11

04-187 Warszawa

Sygnatury: Km 790/12, i inne

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe w Warszawie Małgorzata Pluskota Kancelaria Komornicza nr XIX w Warszawie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 25.06.2026 r. o godz. 14:00 w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Południe, pod adresem ul. Terespolska 15a, 03-813 WARSZAWA, poczta WARSZAWA, numer sali 49, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

dzielnica Praga Południe, pow.105,10m2,

Lokal znajduje się w budynku posiadającym pięć kondygnacji naziemnych i jedną podziemną (lokal kondygnacja II - pierwsze piętro). Lokal składa się z 4 pokoi, kuchni, dwóch łazienek, przedpokoju . Powierzchnia użytkowa - 105,10 m2. Do lokalu przylega loggia o powierzchni 6,4 m2. Właściciele korzystają z piwnicy o powierzchni ok. 9 m2. Instalacje dostępne w budynku: elektryczna, gazowa, wod. - kan., c.o i ccw, wentylację grawitacyjną oraz domofon. Lokal znajduje się w zasobach Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Nowy Dom 82" z siedzibą w Warszawie.

Adres nieruchomości
ul. Floriana Znanieckiego 16c/32, 03-980 Warszawa, poczta Warszawa
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
  • księga wieczysta (NKW) o numerze WA6M/00502054/1, Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa XV Wydział Ksiąg Wieczystych
  • rejestr spółdzielni o numerze brak, MIĘDZYZAKŁADOWA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA NOWY DOM 82 W WARSZAWIE
Dłużnicy
Ewa Szymczak i Marek Szymczak
Cena wywołania
881 175,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
8 812,00 zł
Suma oszacowania
1 174 900,00 zł
Wysokość rękojmi
117 490,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA 90 1020 1042 0000 8602 0302 9725 Rękojmię należy złożyć w terminie do 24.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 19:00. Miejsce oględzin pod adresem: ul. Floriana Znanieckiego 16c/32, 03-980 Warszawa, poczta Warszawa.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.