Licytacja nieruchomości nieruchomość gruntowa zabudowana

map_lubuskie
lubuskie
map_marker
66-500 Danków

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Strzelcach Krajeńskich Przemysław Gągało

Kancelaria Komornicza nr I w Strzelcach Krajeńskich

ul. Gorzowska 3

66-500 Strzelce Krajeńskie

Sygnatura: Km 941/25

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Strzelcach Krajeńskich Przemysław Gągało Kancelaria Komornicza nr I w Strzelcach Krajeńskich podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 25.06.2026 r. o godz. 14:00 w Sądzie Rejonowym w Strzelcach Krajeńskich, pod adresem ul. Rynek 2-3, 66-500 Strzelce Krajeńskie, poczta STRZELCE KRAJEŃSKIE, numer sali 13, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

nieruchomość gruntowa zabudowana

Przedmiotem licytacji jest działka ewidencyjna nr 117/8 o pow. 0,2309 ha (w tym Br/RV-0,0441 ha, RV-0,1868 ha), na której posadowiony jest jednorodzinny budynek mieszkalny o pow. 76,10 m2 w budowie - stan surowy otwarty (wykonano fundamenty, ściany parteru z cegły silikatowej, strop żelbetowy oraz posadzki betonowe) oraz stary budynek gospodarczy o pow. zabudowy 135,00 m2. Nieruchomość znajduje się w centralnej części wsi, blisko przystanku autobusowego, przy drodze asfaltowej i brukowej. (Wjazd na nieruchomość z drogi brukowej). Działka ma dostęp do sieci elektroenergetycznej i wodociągowej. Budynek mieszkalny jest wolnostojący, parterowy z poddaszem, niepodpiwniczony. Budynek gospodarczy jest wolnostojący, parterowy z poddaszem składowym, niepodpiwniczony wybudowany przed 1939 r. Mieści 5 pomieszczeń gospodarczych, jego stan techniczny nie jest zadowalający.

Miejscowość Danków, w której znajduje się działka nr 117/8 położona jest w pięknym otoczeniu lasów Puszczy Gorzowskiej, w granicach strefy ochronnej Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. W odległości ok. 170 m w linii prostej od działki znajduje się jezioro Wielgie, a w odległości ok. 310 m w linii prostej znajduje się jezioro Małe.

Dla nieruchomości wydano decyzję o warunkach zabudowy na budowę budynku mieszkalnego. *Właściciel nieruchomości jest w posiadaniu dokumentacji, pozwoleń , projektu budowlanego.

Adres nieruchomości
66-500 Danków , poczta Strzelce Krajeńskie
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze GW1K/00034950/9, Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Alicja Fedoruk
Cena wywołania
212 025,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
2 121,00 zł
Suma oszacowania
282 700,00 zł
Wysokość rękojmi
28 270,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO Oddział 2 w Gorzowie Wielkopolskim 54 1020 1967 0000 8202 0052 4454 Rękojmię należy złożyć w terminie do 23.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 13:00. Miejsce oględzin pod adresem: 66-500 Danków , poczta Strzelce Krajeńskie .

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.