Licytacja nieruchomości Prawo własności do nieruchomości gruntowej - łąka 0,88 ha - Gotówka gm. Ruda-Huta

map_lubelskie
lubelskie
map_marker
22-110 Gotówka

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Chełmie Wojciech Krzyżanowski

Kancelaria Komornicza nr VI w Chełmie

Lubelska 40/3

22-100 Chełm

Sygnatury: Km 1617/25, Km 1618/25

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chełmie Wojciech Krzyżanowski Kancelaria Komornicza nr VI w Chełmie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 22.06.2026 r. o godz. 12:15 w Sądzie Rejonowym w Chełmie, pod adresem Al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 16, 22-100 CHEŁM, poczta CHEŁM, numer sali V, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

Prawo własności do nieruchomości gruntowej - łąka 0,88 ha - Gotówka gm. Ruda-Huta

Przedmiotowa nieruchomość położona jest w południowo-zachodniej części miejscowości Gotówka, oddalonej od siedziby gminy Ruda-Huta o około 9 km. Działka położona jest bezpośrednio przy drodze utwardzonej. Otoczenie stanowią grunty orne, łąki i pastwiska oraz rozproszona zabudowa siedliskowa. Działka nr 50 o pow. 0,88 ha obręb Gotówka. Dane informacyjne dotyczące gruntu: kształt działki stanowi regularny - wydłużony prostokąt. Konfiguracja terenu płaska. Teren działki nieogrodzony użytkowany rolniczo - dojazd drogą publiczna asfaltową. Na podstawie wypisu z rejestru gruntów działkę stanowią łąki trwałe i grunty orne. Na podstawie zapisów w SUiKZ działka położona jest na terenie rezerwatu Bagno Celebryskie oraz gruntów ornych i łąk. Uzbrojenie gruntu w sieć energetyczną.

Adres nieruchomości
22-110 Gotówka, poczta Ruda-Huta
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Łąki trwałe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze LU1C/00091528/3, Sąd Rejonowy w Chełmie VI Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Miasto Chełm
Cena wywołania
16 897,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
169,00 zł
Suma oszacowania
22 530,00 zł
Wysokość rękojmi
2 253,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas 35 1600 1462 1899 5251 5000 0001 Rękojmię należy złożyć w terminie do 20.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przed licytacją w następujących terminach: 15 czerwca 2026 r. - 20 czerwca 2026 r. w godz. 08:00-15:00. Miejsce oględzin pod adresem: 22-110 Gotówka, poczta Ruda-Huta.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.