Licytacja nieruchomości lokal stanowiący odrębną nieruchomość

map_slaskie
śląskie
map_marker
Chemiczna 12/IIB/34, 41-205 Sosnowiec

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Sosnowcu Elżbieta Suchonek

Kancelaria Komornicza nr XI w Sosnowcu

ul. Małachowskiego 1A

41-200 Sosnowiec

Sygnatury: Km 3298/21, Km 1295/22, Km 1436/22, Km 1529/23, Km 636/24, Km 1019/24, Km 287/25, Km 213/25

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sosnowcu Elżbieta Suchonek Kancelaria Komornicza nr XI w Sosnowcu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 03.07.2026 r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Sosnowcu, pod adresem ul. Kaliska 7, 41-200 Sosnowiec, poczta SOSNOWIEC, numer sali 58, odbędzie się druga licytacja nieruchomości:

lokal stanowiący odrębną nieruchomość

Lokal mieszkalny numer 34 w Sosnowcu przy ul. Chemicznej 12/IIB, położony na 2 piętrze (ostatnim) budynku wielorodzinnego z roku 1900. składający się z pokoju z aneksem kuchennym, 1 pokoju, łazienki z WC, antresoli i przedpokoju. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 35,82 mkw. Do lokalu przynależy pomieszczenie piwnicy o pow. 6,42 mkw. Z właśnością lokalu związany jest udział 16/1000 części nieruchomości wspólnej opisanej w KW nr KA1S/00066845/4. Stan techniczny i standard użytkowy lokalu określono jako przeciętny.

Adres nieruchomości
Chemiczna 12/IIB/34, 41-205 Sosnowiec, poczta Sosnowiec
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze KA1S/00087614/9, Sąd Rejonowy w Sosnowcu VI Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Anna Lasoń
Cena wywołania
88 000,00 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
880,00 zł
Suma oszacowania
132 000,00 zł
Wysokość rękojmi
13 200,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Alior Bank S.A. 73 2490 0005 0000 4530 2989 0385 Rękojmię należy złożyć w terminie do 02.07.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 16:00 do 17:00. Miejsce oględzin pod adresem: Chemiczna 12/IIB/34, 41-205 Sosnowiec, poczta Sosnowiec.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.