Licytacja nieruchomości nieruchomość gruntowa ,zabudowana działka nr 97/4 o pow. 0,2472 , kw BI1B/00166137/8

map_podlaskie
podlaskie
map_marker
16-070 Barszczewo

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku Ewa Szeremietiew-Kurza

Kancelaria Komornicza nr VIII w Białymstoku

ul. Marjańskiego 3/409

15-402 Białystok

Sygnatury: Kmp 5/14, Kmp 23/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku Ewa Szeremietiew-Kurza Kancelaria Komornicza nr VIII w Białymstoku podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 26.06.2026 r. o godz. 11:00 w Sądzie Rejonowym w Białymstoku, pod adresem ul. Mickiewicza 103, 15-950 BIAŁYSTOK, poczta BIAŁYSTOK, numer sali xv, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

nieruchomość gruntowa ,zabudowana działka nr 97/4 o pow. 0,2472 , kw BI1B/00166137/8

działka gruntowa nr 97/4 o pow. 0,2472 położona w Barszczewie , gm Choroszcz, zabudowana budynkiem mieszkalnym oraz ciągiem budynków gospodarczych (w tym jednym budynkiem po rozbiórce) oraz 1 budynkiem gospodarczym nietrwale związanym z gruntem, niezagospodarowana, porośnięta drzewami i krzewami. Na obszarze, na którym zlokalizowana jest wyceniana nieruchomość obowiązują ustalenia uchwały Nr XXVII/244/01 Rady Miejskiej w Choroszczy z dnia 27 grudnia 2001r. w sprawie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Choroszcz w granicach administracyjnych obejmujących wyodrębnione obszary funkcjonalne wraz ze zmianą zatwierdzoną uchwałą Nr XXVI/252/2014 Rady Miejskiej w Choroszczy z dnia 30 września 2014r. w części określającej ustalenia dotyczące infrastruktury technicznej. Zgodnie z ww. planem nieruchomość znajduje się na terenie oznaczonym symbolem: - MR, MN - obszary przemieszanej zabudowy zagrodowej istniejącej i projektowanej jednorodzinnej, - UI - usługi inne nieuciążliwe nie określone w planie miejscowym.
Adres nieruchomości
16-070 Barszczewo, poczta Choroszcz
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny różne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze BI1B/00166137/8, Sąd Rejonowy w Białymstoku IX Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Bartosz Sienkiewicz
Cena wywołania
311 638,50 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
3 117,00 zł
Suma oszacowania
415 518,00 zł
Wysokość rękojmi
41 551,80 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. 36160014621748160400000001 Rękojmię należy złożyć w terminie do 25.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 18:00. Miejsce oględzin pod adresem: 16-070 Barszczewo, poczta Choroszcz.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.