Licytacja nieruchomości Nieruchomość zabudowana Folwark, ul. Miodowa

map_wielkopolskie
wielkopolskie
map_marker
Miodowa 55, 63-900 Folwark

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Rawiczu Mikołaj Kobus

Kancelaria Komornicza nr II w Rawiczu

ul. Wazów 10

63-920 Rawicz

Sygnatura: Km 1795/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rawiczu Mikołaj Kobus Kancelaria Komornicza nr II w Rawiczu podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 16.06.2026 r. o godz. 14:30 w kancelarii komorniczej pod adresem ul. Wazów 10, 63-920 Rawicz, poczta Rawicz, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

Nieruchomość zabudowana Folwark, ul. Miodowa

Prawo własności do nieruchomości zabudowanej działki nr 596 (identyfikator działki 302205_5.0003.596) o powierzchni 0,5272 ha, położonej w miejscowości Folwark przy ul. Miodowej pod numerem 55, gmina Rawicz, powiat rawicki.

Opis nieruchomości:

Nieruchomość gruntowa zabudowana położona jest w miejscowości Folwark przy ul. Miodowej pod numerem 55, gmina Rawicz, powiat rawicki. Nieruchomość stanowi działka nr 596 (identyfikator działki 302205_5.0003.596) o powierzchni 0,5272 ha. Zabudowę nieruchomości stanowią:

- budynek mieszkalny jednorodzinny (302205_5.0003.38_BUD) - budynek mieszkalny wolnostojący dwu kondygnacyjny bez podpiwniczenia o powierzchni zabudowy 281 m2. Budynek został wybudowany w 2006 r. w technologii tradycyjnej;

- budynek biurowy (302205-5.0003.37_BUD) - budynek jednokondygnacyjny wolnostojący, bez podpiwniczenia o powierzchni zabudowy 111 m2. Budynek został wybudowany w 2006 r. w technologii tradycyjnej;

- budynek magazynowo garażowy z częścią socjalną (302205_5.0003.15_BUD). Obiekt dwukondygnacyjny, niepodpiwniczony o powierzchni zabudowy 175 m2. Budynek został wybudowany w 2006 r. w technologii tradycyjnej;

- budynek garażu (302205_5.0003.17_BUD) Budynek dobudowany do budynku magazynowo garażowego o powierzchni zabudowy 49 m2 jednokondygnacyjny bez podpiwniczenia. Wybudowany w technologii tradycyjnej.

Nieruchomość zagospodarowana, w całości ogrodzona, urządzone dojścia do budynków i podjazdy do garażu. Teren płaski, poziom działki jest równy poziomowi drogi. Nieruchomość wyposażona w media: Wodociąg, energii elektryczna, kanalizacja sanitarna do przydomowej oczyszczalni ścieków, C.O. indywidualne. Dostęp do drogi publicznej o nawierzchni gruntowej.

Przeznaczenie nieruchomości:

Zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego / studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym jako zabudowa mieszkaniowa.

Adres nieruchomości
Miodowa 55, 63-900 Folwark, poczta Rawicz
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze PO1R/00039187/1, Sąd Rejonowy w Rawiczu IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Renata Kozłowska
Cena wywołania
1 472 717,25 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
14 728,00 zł
Suma oszacowania
1 963 623,00 zł
Wysokość rękojmi
196 362,30 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO BP O/RAWICZ 46 1020 3121 0000 6602 0018 4853 Rękojmię należy złożyć w terminie do 15.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 18:00. Miejsce oględzin pod adresem: Miodowa 55, 63-900 Folwark, poczta Rawicz.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.