Licytacja nieruchomości Grunt orny 0,9669 ha, klasa RII i RIIIa, Charbinowice, 28-520 Opatowiec

map_swietokrzyskie
świętokrzyskie
map_marker
28-520 Charbinowice

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Busku - Zdroju Oliwia Kasprzak-Klamka

Kancelaria Komornicza nr IV w Kazimierzy Wielkiej

1 Maja 15/118

28-500 Kazimierza Wielka

Sygnatury: Km 367/21, Km 22/20, GKm 25/19

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Busku - Zdroju Oliwia Kasprzak-Klamka Kancelaria Komornicza nr IV w Kazimierzy Wielkiej podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 01.10.2026 r. o godz. 13:00 w Sądzie Rejonowym w Busku - Zdroju, pod adresem ul. Kościuszki 3, 28-500 Kazimierza Wielka , poczta BUSKO-ZDRÓJ, odbędzie się druga licytacja nieruchomości:

Grunt orny 0,9669 ha, klasa RII i RIIIa, Charbinowice, 28-520 Opatowiec

nieruchomość rolna niezabudowana położona w obrębie granic administracyjnych gminy Opatowiec , na terenach rolnych wsi Charbinowice , składającej się z działki gruntu oznaczonej : - nr 53 o powierzchni 0,9669 ha ( grunt ornyRII- 0,7410 ha, RIIIa-0,2259 ha), położonej w miejscowości Charbinowice, gmina Opatowiec, powiat kazimierski, województwo świętokrzyskie, jednostka ewidencyjna 260304_5 Opatowiec - obszar wiejski, obręb 0001 Charbinowice,w całości zagospodarowana jest pod uprawy rolne (kukurydza). Stanowi pas gruntu o szerokości ok. 50 m i długości ok. 192 m. Teren działki jest stosunkowo równy, z niewielkim wzniesieniem w kierunku zachodnim. Działka położona jest w sąsiedztwie niezabudowanych gruntów rolnych. Działka ma bezpośredni dostęp do drogi publicznej od strony wschodniej - droga gminna o nawierzchni asfaltowej. Dla przedmiotowej nieruchomości Sąd Rejonowy w Busku Zdroju VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej prowadzi księgę wieczystą o numerze KI1I/00013513/7

Adres nieruchomości
28-520 Charbinowice, poczta Opatowiec
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty orne
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze KI1I/00013513/7, Sąd Rejonowy w Busku-Zdroju VIII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Kazimierzy Wielkiej
Dłużnik
Krzysztof Adamczyk
Cena wywołania
38 832,00 zł
(2/3 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
389,00 zł
Suma oszacowania
58 248,00 zł
Wysokość rękojmi
5 824,80 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: PKO BP SA W BUSKU ZDROJU 71 1020 2645 0000 5402 0003 8448 Rękojmię należy złożyć w terminie do 30.09.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 09:00 do 14:00. Miejsce oględzin pod adresem: 28-520 Charbinowice, poczta Opatowiec.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.