Licytacja nieruchomości lokal stanowiący odrębną nieruchomość

map_slaskie
śląskie
map_marker
Kopernika 11/6, 41-100 Siemianowice Śląskie

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich Dariusz Graca

Kancelaria Komornicza nr I w Siemianowicach Śląskich

ul. Józefa Bema 19

41-106 Siemianowice Śląskie

Sygnatura: Km 985/25

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich Dariusz Graca Kancelaria Komornicza nr I w Siemianowicach Śląskich podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 15.07.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

lokal stanowiący odrębną nieruchomość

Lokal mieszkalny nr 6 położony w Siemianowicach Śląskich, obrębie 0053, przy ul. Mikołaja Kopernika 11, stanowiący przedmiot prawa odrębnej własności, które obejmuje:

1) lokal o powierzchni użytkowej 51,85 m2, składający się z 2 pokojów, kuchni, przedpokoju, łazienki z WC oraz pomieszczenia przynależnego – piwnicy (o powierzchni 9,09 m2), położony na II kondygnacji nadziemnej

(1 piętrze);

2) udział w prawie własności nieruchomości wspólnej, którego wielkość wynosi 23/1000.

W Sądzie Rejonowym w Siemianowicach Śląskich IV Wydziale Ksiąg Wieczystych, prowadzona jest, dla nieruchomości lokalowej, księga wieczysta nr KA1I/00009419/3. W tym samym Sądzie prowadzona jest, dla nieruchomości

wspólnej, księga wieczysta nr KA1I/00008626/0.

LOKAL MIESZKALNY NR 6: Adres lokalu: Siemianowice Śląskie, ul. Kopernika 11/6. Sposób użytkowania: Mieszkalny. Położenie w budynku (piętro): 1 piętro (II kondygnacja). Ekspozycja: Dwustronna. Program użytkowy: 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój. Funkcjonalność pomieszczeń: Pomieszczenia przechodnie. Pu lokalu mieszkalnego: 51,85 m2. Balkon: Nie. Wyprawy ścian: Tynki zwykłe, tapety, powłoki malarskie, płytki ceramiczne. Wyprawy podłóg: Wykładzina PVC, płytki ceramiczne. Stolarka okienna: PVC. Stolarka drzwiowa: Drewniana. Instalacje: Elektryczna, wod.-kan., gazowa, c.o. Ogrzewanie: Gazowe – piec dwufunkcyjny. Ogrzewanie wody: Gazowe – piec dwufunkcyjny. Uwagi: Zgodnie z danymi przekazanymi przez MPGKiM sp. z o.o. szacowana nieruchomość posiada pomieszczenie przynależne o powierzchni 9,09 m2. BUDYNEK MIESZKALNY, WIELORODZINNY: Adres budynku: Siemianowice Śląskie, ul. Kopernika 11. Sposób użytkowania: Mieszkalny, wielorodzinny. Rok budowy: 1955 r. Powierzchnia użytkowa: 453 m2. Kubatura: 2 852 m3. Technologia / Konstrukcja: Tradycyjna. Rodzaj zabudowy: Zwarta / szeregowa. Ilość kondygnacji: 3 kondygnacje nadziemne; 1 kondygnacja podziemna. Dach: Konstrukcja stropów „Akerman". Dach kryty papą. Schody i klatka schodowa: Stolarka okienna – PVC. Stolarka drzwiowa – aluminiowa i drewniana. Posadzki – lastryko. Ściany – tynk zwykły, powłoki malarskie. Dźwig osobowy: Nie. Instalacje: Elektryczna, wod.-kan., gazowa, c.o. Stan techniczny budynku: Średni. Remonty: Brak przeprowadzonych remontów w ostatnich 15 latach.

Adres nieruchomości
Kopernika 11/6, 41-100 Siemianowice Śląskie, poczta Siemianowice Śląskie
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze KA1I/00009419/3, Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
144 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 448,00 zł
Suma oszacowania
193 000,00 zł
Wysokość rękojmi
19 300,00 zł
Złożenie rękojmi do
13.07.2026 r. 23:59
Termin licytacji
15.07.2026 r. 12:00 - 22.07.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: ING Bank Slaski SA 89 1050 1243 1000 0090 3167 8445 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przed licytacją w dniu 8 lipca 2026 r. w godz. 10:00-10:30. Miejsce oględzin pod adresem: Kopernika 11/6, 41-100 Siemianowice Śląskie, poczta Siemianowice Śląskie.