Licytacja nieruchomości działka budowlana Brańszczyk ul.Chopina, gmina Branszczyk , woj mazowieckie

map_mazowieckie
mazowieckie
map_marker
Chopina, 07-221 Brańszczyk

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wyszkowie Justyna Biernacka

Kancelaria Komornicza nr VI w Wyszkowie

ul. Komisji Edukacji Narodowej 5/34

07-200 Wyszków

Sygnatura: Km 5399/24

OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Wyszkowie Justyna Biernacka Kancelaria Komornicza nr VI w Wyszkowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 25.06.2026 r. o godzinie 09:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:

działka budowlana Brańszczyk ul.Chopina, gmina Branszczyk , woj mazowieckie

Przedmiotem licytacji jest niezabudowa nieruchomość gruntową oznaczoną w ewidencji gruntów jako dz.ew. nr 217/2 o powierzchni 1000 m2 , położonej w miejscowości Brańszczyk ulica Chopina, gmina Brańszczyk, powiat wyszkowski, woj.mazowieckie , dla której Sąd Rejonowy w Wyszkowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW OS1W/00064435/1, stanowiącej własność dłużnika Arkadiusz Archacki. Działka nr 217/2 jest objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego i posiada przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Działka jest niezabudowana, ogrodzona, posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej (powiatowej). Dojazd odbywa się drogą utwardzoną asfaltem. Wyceniana nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej. Dalsze otoczenie stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna skupiona wzdłuż jednej z głównych ulic przelotowych przez miejscowość (ul. F. Chopina). Nieruchomość usytuowana jest we wsi Brańszczyk w gminie Brańszczyk. Miejscowość jest wsią gminną, stąd znajdują się tam obiekty społeczne tj. urząd gminy, szkoła podstawowa, przedszkole, bank, przychodnia, sklepy i punkty usługowe. Nieruchomość usytuowana jest w strefie śródmiejskiej wsi, odległość od centrum wynosi ok. 0,6 km. Dojazd drogą utwardzoną asfaltem z wykonanym chodnikiem wzdłuż ulicy. Działka posiada kształt wydłużony zbliżony do trapezu o szer. około 18 m. Działka od frontu i z dwóch boków jest ogrodzona siatką zawieszoną na słupkach metalowych i na podmurówce betonowej. W tylnej części działki jest ogrodzenie z przęseł betonowych. Od frontu znajduje się brama wjazdowa metalowa dwuskrzydłowa (stan średni). Teren posesji płaski, działka całkowicie ogrodzona. Na działce znajduje się słup energetyczny z linią niskiego napięcia. Usytuowanie słupa i przebieg linii istotnie nie ogranicza możliwości zagospodarowania działki.Uzbrojenie drogi: Energia elektryczna, gazociąg, wodociąg, kanalizacja. Działka nie posiada przyłączy. Dostęp do drogi publicznej: Działka nr 217/2 posiada bezpośredni dostęp do drogi powiatowej – ul. F. Chopina. Działka nie posiada uciążliwości. Jedynie może być trudniejsza do zagospodarowania z uwagi na fakt, iż w granicy działek sąsiednich (przylegających) znajdują się budynki. Budynek mieszkalny na działce sąsiedniej nr 218/1 oraz budynek gospodarczy na działce nr 216.Obowiązujący plan zagospodarowania przestrzennego: Uchwała XXVII/166/2001 z dnia 2001-03-30 Rady Gminy w Brańszczyku w sprawie zmian w miejscowym planie ogólnym zagospodarowania przestrzennego Gminy Brańszczyk. Uchwała Rady Gminy Brańszczyk Nr XXI/118/04 z dnia 10.09.2004r. opublikowanym w Dz. Urz. Woj. Maz. nr 308/2004 w dniu 16.12.2004r. poz. 6569 wraz ze zmianą uchwaloną Uchwałą Rady Gminy Brańszczyk Nr XXIV.115.2012 z dnia 07.05.2012r. opublikowanym w Dz. Urz. Woj. Maz. z dnia 20.06.2012r. Zgodnie z w/w. uchwałami działka wyceniana nr 217/2 posiada przeznaczenie pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Adres nieruchomości
Chopina, 07-221 Brańszczyk, poczta Brańszczyk
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze OS1W/00064435/1, Sąd Rejonowy w Wyszkowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
113 025,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 131,00 zł
Suma oszacowania
150 700,00 zł
Wysokość rękojmi
15 070,00 zł
Złożenie rękojmi do
23.06.2026 r. 23:59
Termin licytacji
25.06.2026 r. 09:00 - 02.07.2026 r. 10:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 79 1600 1462 1883 5512 9000 0001 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 18:00. Miejsce oględzin pod adresem: Chopina, 07-221 Brańszczyk, poczta Brańszczyk.