Licytacja nieruchomości Stanisławów I, nieruchomość zabudowana

map_mazowieckie
mazowieckie
map_marker
ul. Słoneczna 7L, 05-126 Stanisławów Pierwszy

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek

Kancelaria Komornicza nr VI w Legionowie

Norwida 2a/7

05-120 Legionowo

Sygnatura: Km 188/14

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Legionowie Adam Wujek Kancelaria Komornicza nr VI w Legionowie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 18.06.2026 r. o godz. 14:30 w Sądzie Rejonowym w Legionowie, pod adresem ul. Sobieskiego 47, 05-120 LEGIONOWO, poczta LEGIONOWO, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:

Stanisławów I, nieruchomość zabudowana

stanowiącej:działkę nr 550/1 o pow. 0,8710 ha zabudowanej budynkiem mieszkalnym, budynkiem biurowym, garażem murowanym oraz piwnicą betonową zagłębioną w ziemi, oraz niezabudowaną działkę nr 550/4 o pow. 0,0575 ha stanowiącej drogę dojazdową do działki nr 550/1. Przez teren nieruchomości przebiega gazociąg wysokiego ciśnienia G700 ze strefą ochronną obejmującą teren w odległości 25m od osi gazociągu. Budynek mieszkalny jest murowany, wolnostojący, parterowy, niepodpiwnioczony o pow. zabudowy 289,00 m.kw. i pow. użytkowej 239,90m.kw..Budynek biurowy konstrucji murowanej o pow.zab. 63,00 m.kw., parterowy, kryty blachodachówką. Piwnica betonowa o pow. 35 m.kw. Garaż murowany, kryty blachodachówką o pow. 54 m.kw. Nieruchomość uzbrojona jest w przyłącze do sieci energii elektrycznej, własne ujęcie wody i szambo. Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW WA1L/00029911/1

Adres nieruchomości
ul. Słoneczna 7L, 05-126 Stanisławów Pierwszy, poczta Nieporęt
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Inne tereny zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze WA1L/00029911/1, Sąd Rejonowy w Legionowie IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Dłużnik
Mariola Kulesza
Cena wywołania
1 132 650,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
11 327,00 zł
Suma oszacowania
1 510 200,00 zł
Wysokość rękojmi
151 020,00 zł

Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej lub na numer konta komornika: Santander Bank S.A. O w Warszawie 48 1090 1841 0000 0001 0714 2786 Rękojmię należy złożyć w terminie do 17.06.2026 r. 23:59.

Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 08:00 do 16:00. Miejsce oględzin pod adresem: ul. Słoneczna 7L, 05-126 Stanisławów Pierwszy, poczta Nieporęt.

Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.

Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.

Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.