Komornik Sądowy
przy Sądzie Rejonowym w Giżycku Artur Rafał Rodak
Kancelaria Komornicza nr II w Giżycku
ul. Słowiańska 2/8
11-500 Giżycko
Sygnatura: Km 1200/22
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Giżycku Artur Rafał Rodak Kancelaria Komornicza nr II w Giżycku podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 04.09.2026 r. o godz. 10:00 w Sądzie Rejonowym w Giżycku, pod adresem ul. Warszawska 28, 11-500 GIŻYCKO, poczta GIŻYCKO, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości:
dz. nr geod. 74/3 o pow. 1,4934 ha
*) cena wywołania zawiera podatek VAT
Rękojmię należy złożyć gotówką w kancelarii komorniczej
lub na numer konta komornika:
BNP Paribas Bank Polska S.A. 73160014621889375950000001
Rękojmię należy złożyć w terminie do 03.09.2026 r. 23:59.
Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 12:00. Miejsce oględzin pod adresem: Grunwaldzka 1C, 11-510 Wydminy, poczta Wydminy.
Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia przetargu.
Pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
W przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Zgodnie z art. 18 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego są płatnikami podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika lub posiadanych przez niego z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 106 c pkt 2 o podatku od towarów i usług faktury dokumentujące dostawę towarów, o której mowa w art. 18 cytowanej ustawy, z tytułu której na dłużniku ciąży obowiązek podatkowy, wystawiają w imieniu i na rzecz dłużnika komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego.
Dodatkowe uwagi:
nieruchomość stanowiąca dz. nr geod. 74/3 o pow. 1,4941 ha (14941m2). Nieruchomość gruntowa, zabudowana budynkiem mieszkalno-usługowym murowanym, parterowym, w części podpiwniczonym z poddaszem użytkowym o pow. zabudowy 254,13 m2, pow. użyt. 427,70 m2 (zgodnie z decyzją WB.7351-W-48/08 nr 430/08 z dnia 25.09.2008 r.). Istniejący budynek mieszkalno-usługowy został rozbudowany o część usługową o pow. zabudowy 182,50 m2, pow. użytkowej 330,19 m2 (zgodnie z decyzją WB.7351-W-62/08 nr 8/09 z dnia 05.01.2009 r. i decyzją WB.7351-W-17/10 z dnia 15.11.2010 r. zmian decyzji). Budynek parterowy z poddaszem użytkowym bez podpiwniczenia (budynek w trakcie realizacji tj. parter budynku jest wykończony, natomiast poddasze budynku wymaga dokończenia robót budowlanych). Na działce jest wybudowanych pięć domków letniskowych, w tym zgodnie z decyzją WB.7351-W-48/08 nr 430/08 z dnia 25.09.2008 r. – trzy domki i dwa domki zgodnie z decyzją WB.7351-W-62/08 nr 8/09 z dnia 05.01.2009 r. o pow. użyt. 59,05 m2 każdy. Dwa domki są całkowicie wykończone, a trzy domki są w stanie do wykończenia.
Teren ogrodzony, zagospodarowany, dojścia i place utwardzone. Działka przylega do jeziora Wydmińskiego. Wjazd na nieruchomość bezpośrednio z drogi wojewódzkiej nr 655.
Część budynku i trzy domki są nie wykończone i nie użytkowane, po wykonaniu robot wykończeniowych należy obiekt oddać do użytkowania.
W dziale III KW wpisane zostało prawo osobiste: prawa i obowiązki wynikające z umowy dzierżawy z dnia 10.01.2010r zawartej pomiędzy Jakubem Marczukiem a Cezarym Kozdra. Umowa dzierżawy na czas od dnia 10.01.2010r do dnia 08.01.2040r.
UWAGA:
Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.
Komornik Sądowy
Artur Rafał Rodak