Licytacja nieruchomości Lokal stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 58,40m2 w Siechnicach

map_dolnoslaskie
dolnośląskie
map_marker
ul. Kościelna 10/15, 55-011 Siechnice

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Oławie Monika Kozłowska

Kancelaria Komornicza nr I w Oławie


Brzeska 31/4B

55-200 Oława

Sygnatury: Km 191/23, KM 49/24, KM 136/25



OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Oławie Monika Kozłowska Kancelaria Komornicza nr I w Oławie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 02.10.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:


Lokal stanowiący odrębną nieruchomość o pow. 58,40m2 w Siechnicach

Lokal mieszkalny stanowiący odrębną nieruchomość składający się z: 1 pokoju z aneksem kuchennym z korytarzem, 2 pokoi, 1 łazienki wraz z przynależnym pomieszczeniem gospodarczym nr K.15 o pow. 1,75m2. Z własnością lokalu związany jest udział w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz część budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali w wysokości 717/100000 [KW WR1O/00058962/6] położonego pod adresem: 55-011 Siechnice, ul. Kościelna 10/15, dla którego Sąd Rejonowy w Oławie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze WR1O/00065038/2 należącego do dłużnika. Występuje rozbieżność pomiędzy zapisami w dziale I-O księgi wieczystej nr WR1O/00065038/2 a stanem faktycznym. zgodnie ze stanem faktycznym lokal składa się z: pokoju dziennego połączonego z aneksem kuchennym i korytarzem, dwóch pokoi, łazienki oraz schowka. Zostały wybite od strony mieszkania drzwi do komórki lokatorskiej, adaptując pomieszczenie na schowek z wejściem od korytarza w mieszkaniu. Na dzień sporządzenia protokołu opisu i oszacowania nie udostępniono dokumentacji, która zezwalałaby na wykonanie takich zmian.

Nieruchomość jest zabudowana budynkiem mieszkalnym wielorodzinnym położonym w Siechnicach przy ul. Kościelnej 10. Budynek wybudowany w 2016r. Obok budynku znaduje się plac na samochody osobowe. Cały teren zadbany. Droga dojazdowa do nieruchomości jest droga główną o dużym znaczeniu transportowym. Nieruchomość położona przy ulicy o nawierzchni asfaltowej. Wejście do budynku znajduje się od drogi wewnętrznej, stanowiącej plac pomiędzy budynkami wielorodzinnymi. Droga wewnętrzna utwardzona z kostki betonowej. W pobliżu znajdują się budynki o podobnym przeznaczeniu - budynki mieszkalne wielorodzinne, budynki usługowe, kościół, urząd miejski. Elewację budynku stanowi tynk strukturalny. Lokal mieszkalny nr 15 usytuowany na ostatniej kondygnacji w budynku (kondygnacja III). Dach dwuspadowy, płaski, kryty dachówką. Stan techniczny lokalu - dobry. Standard wykończenia i funkcjonalności pomieszczeń - dobry.

Powierzchnia użytkowa lokalu mieszkalnego wynosi: 58,40m2

Powierzchnia komórki lokatorskiej (zaadoptowanej na schowek) wynois: 1,75m2

Media:

prąd 230V

woda z sieci wodociągowej

c.o. z sieci miejskiej

ciepła woda z sieci miejskiej

kanalizacja sanitarna

domofon

Adres nieruchomości
ul. Kościelna 10/15, 55-011 Siechnice, poczta Siechnice
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Tereny mieszkaniowe
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze WR1O/00065038/2, Sąd Rejonowy w Oławie IV Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania*
350 163,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
3 502,00 zł
Suma oszacowania
466 884,00 zł (w tym VAT 23%)
Wysokość rękojmi
46 688,40 zł
Złożenie rękojmi do
30.09.2026 r. 23:59
Termin licytacji
02.10.2026 r. 10:00 - 09.10.2026 r. 10:00

*) cena wywołania zawiera podatek VAT



Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: ERSTE Bank Polska S.A. 59 1090 2428 0000 0006 1400 0064 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.


Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 10:30. Miejsce oględzin w kancelarii komorniczej pod adresem: Brzeska 31/4B, 55-200 Oława, poczta Oława.


W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.


Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.


Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.


W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.


Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.


W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.


W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa.


Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu - w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


Zgodnie z art. 18 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego są płatnikami podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika lub posiadanych przez niego z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 106 c pkt 2 o podatku od towarów i usług faktury dokumentujące dostawę towarów, o której mowa w art. 18 cytowanej ustawy, z tytułu której na dłużniku ciąży obowiązek podatkowy, wystawiają w imieniu i na rzecz dłużnika komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego.


Dodatkowe uwagi:

Art. 8795 kpc

§ 1. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Przepisu art. 867§ 4 nie stosuje się.

§ 2. Przed przystąpieniem do licytacji licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy ruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw. Jeżeli licytant bierze udział w licytacji jako pełnomocnik innej osoby, powinien zgłosić ten fakt najpóźniej na 5 dni przed terminem licytacji. 

§ 3. W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, do uzupełnienia danych, o których mowa w § 2, lub do złożenia rękojmi. Jeżeli licytant występuje w imieniu innej osoby wzywa się go, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, do przedłożenia utrwalonej w postaci elektronicznej kopii pełnomocnictwa w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji. Wezwania dokonuje się za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.

§ 4. Licytant, który licytuje we własnym imieniu i nie ma obowiązku złożenia rękojmi, może przystąpić do przetargu aż do momentu jego zakończenia. 

§ 5. Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi, podania danych lub złożenia dokumentów, o których mowa w § 2 i 3, niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego

Art. 8796 kpc

§ 1. Przetarg w drodze elektronicznej rozpoczyna się z chwilą określoną w obwieszczeniu o licytacji elektronicznej i kończy się w chwili wyznaczonej przez komornika.

[...]

§ 21. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia. 

Art. 8797§ 3 kpc

Wierzyciel lub dłużnik mogą złożyć skargę na udzielenie przybicia w razie naruszenia przepisów o najniższej cenie nabycia, o przebiegu przetargu lub o wyłączeniu od udziału w przetargu – w terminie 3 dni od dnia obwieszczenia o udzieleniu przybicia w systemie teleinformatycznym. Skargę można złożyć za pośrednictwem systemu teleinformatycznego, o ile skarżący posiada w tym systemie konto.

Art. 8799 kpc

Nabywca jest obowiązany zapłacić cenę nabycia w dniu następnym po doręczeniu zawiadomienia o przybiciu w godzinach urzędowania kancelarii komorniczej lub na rachunek bankowy komornika do godziny osiemnastej dnia następnego. Jeżeli ten dzień przypada w sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, cenę uiszcza się w następnym dniu po dniu albo dniach wolnych od pracy. Za datę zapłaty ceny nabycia przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika.


UWAGA:

Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.



Komornik Sądowy
Monika Kozłowska


Dane licytacji
Typ licytacji
Elektroniczna
Data rozpoczęcia
02.10.2026
Opublikowane
31.08.2026
Wygasa
09.10.2026
Dane kancelarii
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Oławie Monika Kozłowska Kancelaria Komornicza nr I w Oławie
Adres kancelarii:
Brzeska 31/4B, 55-200 Oława,