Licytacja nieruchomości KW GD1I/00018781/2, KW GD1I/00020787/1, KW GD1I/00052033/4

map_pomorskie
pomorskie
map_marker
Julianowo 19, 82-550 Prabuty

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Kwidzynie Małgorzata Lipska

Kancelaria Komornicza nr III w Sztumie


Mickiewicza 37

82-400 Sztum

Sygnatury: GKm 32/23, GKm 2/24, Km 1618/25



OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kwidzynie Małgorzata Lipska Kancelaria Komornicza nr III w Sztumie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 08.10.2026 r. o godzinie 10:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:


KW GD1I/00018781/2, KW GD1I/00020787/1, KW GD1I/00052033/4

Przedmiotem pierwszej licytacji nieruchomości należących do Łukasza Antoniego Gadzinowskiego jest:

-zabudowana nieruchomość gruntowa stanowiąca działkę nr 123/2 oraz 124 położonej: 82-550 Prabuty, Julianowo, miejscowość Kolonia Gąski 9, dla której Sąd Rejonowy w Kwidzynie Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW GD1I/00018781/2; Suma oszacowania: 1 746 300,00zł. Działka ewidencyjna nr 123/2 obręb Julianowo gm. Prabuty, posiada powierzchnię 4,8100ha. Nieruchomość rolna zabudowana, wykorzystywana jako sad jabłoniowy. Działka ewidencyjna nr 124 obręb Julianowo gm. Prabuty, posiada powierzchnię 0,2200ha. Nieruchomość rolna niezabudowana, wykorzystywana jako droga śródpolna. Zabudowana działka gruntu nr 123/2o pow. 4,8100ha, kształt działki nieregularny, ukształtowanie powierzchni zbliżone do równego. Klasy gruntów: RIIIbo pow. 3,1000ha, RIVa o pow. 1,3000ha, RV o pow. 0,1700ha, PsIII o pow. 0,0800ha,Br-RIIIb o pow. 0,0200ha,Br-RIVa o pow. 0,1400ha.Na działce znajdują się zabudowania: budynek mieszkalny, parterowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia, rok budowy ok. 1923, powierzchnia zabudowy 96m2.powierzchnia użytkowa 74,2m2budynek przechowalni jabłek, budynek parterowy z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia, rok budowy 1972, powierzchnia zabudowy 660m2Powierzchnia użytkowa liczona w parterze 593,3m2 oraz powierzchnia użytkowa poddasza 337,8m2.Na działce znajduje się sad.Opis drzewostanu w sadzie: jabłoń Golden 2 letnia, 3000szt. na podkładzie karłowatym, jabłoń Golden 1roczna, 1000szt. na podkładzie karłowatym, jabłoń Cortland 18letnia, 109szt. na podkładzie karłowatym, jabłoń Idared 18letnia, 121szt. na podkładzie karłowatym, jabłoń Idared 16letnia, 460szt. na podkładzie karłowatym, jabłoń Idared 11letnia, 140szt. na podkładzie karłowatym, jabłoń Rubinola 16letnia, 480szt. na podkładzie karłowatym, jabłoń Red Prince 8letnia, 1160szt. na podkładzie karłowatym jabłoń Red Prince 7 letnia, 60szt. na podkładzie karłowatym. Działka gruntowa nr 124 niezabudowana, pow. 0,2200ha, działka w całości jest drogą śródpolną. Klasa gruntów:RIIIb o pow. 0,0630ha,RIVa o pow. 0,1370haRV o pow. 0,0200ha. Dojazd do nieruchomości drogą bez utwardzenia stanowiącą własność gminy Prabuty oraz drogą gruntową leśną udostępnioną do ruchu publicznego.

-zabudowana nieruchomość gruntowa stanowiąca działkę nr 125/4 położonej: 82-550 Prabuty, Julianowo, miejscowość Kolonia Gąski 9 dla której Sąd Rejonowy w Kwidzynie Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW GD1I/00020787/1; Suma oszacowania: 258 700,00zł. Zabudowana działka gruntu nr 125/4o pow. 3,1300ha, kształt działki nieregularny, ukształtowanie powierzchni zbliżone do równego. Klasy gruntów: RIIIb o pow. 1,3752ha (grunty orne średnio-dobre), RIVa o pow. 1,6900ha (grunty średniej jakości),Br-RIIIb o pow. 0,0648ha (grunty orne słabe) stanowią grunty pod zabudową. Działka nie posiada dostępu do drogi publicznej, dostęp możliwy przez działkę nr 123/2 bądź nr 125/5 lub też po zewnętrznej granicy działki nr 123/3. Na działce znajduje się zabudowanie w postaci: budynku gospodarczego zlokalizowanego w północnej części działki z poddaszem użytkowym, bez podpiwniczenia, rok budowy ok. 1992.Plan użytkowy: pomieszczenie socjalne, pomieszczenie parku maszynowego.Powierzchnia użytkowa 79,9m2.Na działce znajduje się sad. Opis drzewostanu w sadzie: jabłoń Idared 16-letnia, 205 szt. na podkładzie karłowatym.

- niezabudowana nieruchomość gruntowa stanowiąca działkę nr 125/5 położonej: 82-550 Prabuty, Julianowo, dla której Sąd Rejonowy w Kwidzynie Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW GD1I/00052033/4; Suma oszacowania: 970 000,00zł. Niezabudowana działka gruntu nr 125/5 o pow. 4,4000ha, kształt działki nieregularny, ukształtowanie powierzchni zbliżone do równego. Klasy gruntów: RIVa o pow. 3,8300ha (grunty średniej jakości), RV o pow. 0,4000ha (grunty orne słabe), W-RIVa o pow. 0,0100ha (wody na gruntach średniej jakości),N o pow. 0,1600ha (nieużytki). Na działce znajduje się sad. Opis drzewostanu w sadzie: jabłoń Jonagold Red Prince9 letnia, 7540szt. na podkładzie karłowatym. Dojazd do nieruchomości drogą bez utwardzenia stanowiącą własność gminy Prabuty oraz drogą gruntową leśną udostępnioną do ruchu publicznego.

Adres nieruchomości
Julianowo 19, 82-550 Prabuty, poczta Prabuty
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Grunty rolne zabudowane
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
  • księga wieczysta (NKW) o numerze KW GD1I/00018781/2, Sąd Rejonowy w Kwidzynie Wydział V Ksiąg Wieczystych
  • księga wieczysta (NKW) o numerze KW GD1I/00052033/4, Sąd Rejonowy w Kwidzynie Wydział V Ksiąg Wieczystych
  • księga wieczysta (NKW) o numerze KW GD1I/00020787/1, Sąd Rejonowy w Kwidzynie V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania*
2 231 250,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
22 313,00 zł
Suma oszacowania
2 975 000,00 zł (w tym VAT)
Wysokość rękojmi
297 500,00 zł
Złożenie rękojmi do
06.10.2026 r. 23:59
Termin licytacji
08.10.2026 r. 10:00 - 15.10.2026 r. 10:00

*) cena wywołania zawiera podatek VAT



Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PKO Oddział 1 w Gdańsku 13 1020 1811 0000 0002 0175 3516 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.


Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 11:00 do 17:00. Miejsce oględzin pod adresem: Julianowo 19, 82-550 Prabuty, poczta Prabuty.


W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.


Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.


Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.


W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.


Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.


W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.


W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa.


Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu - w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


Zgodnie z art. 18 ustawy o podatku od towarów i usług (Dz.U. Nr 54, poz. 535) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego są płatnikami podatku od dostawy, dokonywanej w trybie egzekucji, towarów będących własnością dłużnika lub posiadanych przez niego z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zgodnie z art. 106 c pkt 2 o podatku od towarów i usług faktury dokumentujące dostawę towarów, o której mowa w art. 18 cytowanej ustawy, z tytułu której na dłużniku ciąży obowiązek podatkowy, wystawiają w imieniu i na rzecz dłużnika komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego.


UWAGA:

Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.



Komornik Sądowy
Małgorzata Lipska


Dane licytacji
Typ licytacji
Elektroniczna
Data rozpoczęcia
08.10.2026
Opublikowane
02.09.2026
Wygasa
15.10.2026
Dane kancelarii
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kwidzynie Małgorzata Lipska Kancelaria Komornicza nr III w Sztumie
Adres kancelarii:
Mickiewicza 37/82-400 Sztum,