Licytacja nieruchomości nieruchomość

map_lubuskie
lubuskie
map_marker
66-300 Bukowiec

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu Łukasz Napierała

Kancelaria Komornicza nr II w Skwierzynie


ul. Gorzowska 27/4A

66-440 Skwierzyna

Sygnatura: Km 1355/23



OBWIESZCZENIE O SPRZEDAŻY NIERUCHOMOŚCI

W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu Łukasz Napierała Kancelaria Komornicza nr II w Skwierzynie podaje do publicznej wiadomości, że w trybie ustalonym w art. 9864 § 4 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w dniu 06.10.2026 r. o godzinie 12:00, rozpocznie się pierwsza licytacja w trybie elektronicznym nieruchomości:


nieruchomość

nieruchomość położona: województwo lubuskie, powiat międzyrzecki, gmina Międzyrzecz, obręb 0015 Bukowiec, działka ewid. nr 242, Bukowiec nr 4 .

Przedmiotem licytacji jest prawo własności nieruchomości gruntowej zabudowanej w granicach działki ewidencyjnej nr 242 o powierzchni 400 m2, całość B (tereny mieszkaniowe). Działka zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, o powierzchni zabudowy 73 m2, dwoma budynkami oznaczonymi w kartotece budynków jako pozostałe budynki niemieszkalne o powierzchniach zabudowy wynoszących: 56 m2 i 19 m2, a także budynkiem oznaczonym jako Produkcyjne usługowe i gospodarcze dla rolnictwa o powierzchni zabudowy wynoszącej 33 m2. Budynek mieszkalny - zgodnie z kartoteką budynków jest parterowy, niepodpiwniczony. Tymczasem z oględzin wynika, że budynek ma poddasze użytkowe oraz jest częściowo podpiwniczony. Powierzchnia użytkowa ( na podstawie pomiarów własnych) 83,87 m2, w tym: parter 52,43 m2, poddasze 31,44 m2 . Piwnica 26,08 m2 . Parter budynku: dwa pokoje, kuchnia, przedpokój z wejściem na poddasze i do piwnicy, łazienka. Poddasze: dwa pokoje, kuchnia, przedpokój z klatką schodową, pomieszczenie strychowe. Budynek gospodarczy o pow. zabudowy 56 m2 składa się z kilku pomieszczeń o funkcji gospodarczej i inwentarskiej. Budynek gospodarczy o pow. zabudowy 19 m2. składa się z jednego pomieszczenia, które może pełnić funkcje garażową i gospodarczą. Budynek gospodarczy o pow. zabudowy 33 m2 składa się z jednego pomieszczenia, które może pełnić funkcje garażową w połączeniu z sąsiednim budynkiem o pow. zabudowy 19 m2 i gospodarczą. W związku z tym, że dla terenu, na którym położona jest wyceniana nieruchomość nie ma planu zagospodarowania przestrzennego, a działka jest zabudowana budynkiem jednorodzinnym ( zgodnie z danymi kartoteki budynków) uwzględnia się faktyczny sposób użytkowania nieruchomości, tj. zabudowa jednorodzinna. Ponadto w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego jest to obszar oznaczony jako strefa osadnictwa wiejskiego. Nieruchomość położona jest przy drodze trwale utwardzonej o nawierzchni bitumicznej, do której przylega północnym krańcem ale bezpośredni wjazd na posesję z drogi gruntowej biegnącej wzdłuż wschodniej granicy działki.

Adres nieruchomości
66-300 Bukowiec, poczta Międzyrzecz
Przeznaczenie gospodarcze nieruchomości
Teren zabudowy mieszkaniowej
Dla nieruchomości prowadzona jest dokumentacja
księga wieczysta (NKW) o numerze GW1M/00002431/4, Sąd Rejonowy w Międzyrzeczu V Wydział Ksiąg Wieczystych
Cena wywołania
198 750,00 zł
(3/4 ceny sumy oszacowania)
Najniższe postąpienie
1 988,00 zł
Suma oszacowania
265 000,00 zł
Wysokość rękojmi
26 500,00 zł
Złożenie rękojmi do
03.10.2026 r. 23:59
Termin licytacji
06.10.2026 r. 12:00 - 13.10.2026 r. 12:00

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię we wskazanej wyżej wysokości oraz terminie na rachunek bankowy komornika: PKO Oddział 1 w Gorzowie Wielkopolskim 89102019540000720201170752 lub z użyciem systemu teleinformatycznego obsługującego licytacje, dostępnego na portalu: licytacje.komornik.pl.


Wyżej wymienioną nieruchomość można oglądać przez 2 tygodnie przed rozpoczęciem licytacji, w godzinach od 10:00 do 12:00. Miejsce oględzin pod adresem: 66-300 Międzyrzecz, Bukowiec nr 4, dz. ewid. nr 242, poczta Międzyrzecz.


W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania nieruchomości.


Sprzedaż dokonywana jest w drodze licytacji elektronicznej. Warunkiem udziału w przetargu jest utworzenie indywidualnego konta w systemie teleinformatycznym obsługującym licytacje elektroniczne dostępnym pod adresem licytacje.komornik.pl oraz przystąpienie do przetargu na 2 dni robocze przed rozpoczęciem.


Rękojmię należy złożyć najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru pesel, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.


W razie potrzeby komornik niezwłocznie wzywa licytanta, pod rygorem niedopuszczenia do udziału w przetargu, za pośrednictwem systemu teleinformatycznego do uzupełnienia danych, a jeżeli udział w przetargu wymaga zezwolenia organu władzy publicznej lub wykazania umocowania do występowania w imieniu innej osoby - do przedłożenia utrwalonych w postaci elektronicznej kopii wymaganych dokumentów w terminie 3 dni, nie później niż dzień przed terminem licytacji.


Komornik potwierdza fakt złożenia rękojmi i podania danych niezwłocznie po ich otrzymaniu, poprzez dopuszczenie licytanta do udziału w przetargu. O odmowie dopuszczenia do przetargu zawiadamia się zainteresowanego za pośrednictwem systemu teleinformatycznego.


W przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.


Przetarg rozpoczyna się i kończy z chwilą wskazaną w obwieszczeniu o licytacji nieruchomości. Jeżeli w ciągu 5 minut przed planowanym terminem zakończenia przetargu zgłoszono postąpienie, termin ten ulega odroczeniu o 5 minut. Jeżeli w dodatkowym czasie zgłoszono dalsze postąpienie, termin zakończenia przetargu podlega każdorazowo odroczeniu o kolejne 5 minut, aż do momentu gdy ustaną postąpienia.


W toku przetargu licytanci ofiarują cenę nabycia za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Przetarg wygrywa licytant, którego oferta była w chwili zakończenia przetargu najwyższa.


Po zakończeniu przetargu komornik za pośrednictwem systemu teleinformatycznego informuje licytantów o wyłonieniu licytanta ofiarującego najwyższą cenę w chwili zakończenia przetargu. Skargę na odmowę dopuszczenia do przetargu można złożyć w terminie 3 dni od dnia odmowy dopuszczenia do przetargu, a na przebieg przetargu - w terminie 3 dni od dnia jego zakończenia. Licytanci i osoby, których nie dopuszczono do przetargu, mogą złożyć skargę wyłącznie za pośrednictwem systemu teleinformatycznego. Skargę za pośrednictwem systemu teleinformatycznego mogą złożyć także inne osoby, o ile posiadają w tym systemie konto.


Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.


Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.


UWAGA:

Licytacja może się nie odbyć bez podania przyczyny.



Komornik Sądowy
Łukasz Napierała


Dane licytacji
Typ licytacji
Elektroniczna
Data rozpoczęcia
06.10.2026
Opublikowane
04.09.2026
Wygasa
13.10.2026
Dane kancelarii
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Międzyrzeczu Łukasz Napierała Kancelaria Komornicza nr II w Skwierzynie
Adres kancelarii:
ul. Gorzowska 27/4A, 66-440 Skwierzyna,